| Fulbaster a întrebat:

Tocmai mi-am deschis un site cu manga tradus in limba romana, de mine si de inca cativa oameni.
Ei bine daca cineva ar vrea o anumita manga sau benzi desenate din engleza sa le facem in romana puteti da un raspuns aici.
Si daca cineva stie engleza binisior, sau mai bine, puteti sa va alaturati si voi ca sa ajutati. Daca vreti sa va alaturati puteti sa ma contactati la id " cosmin280999 " sau " hyper_manga ".
Raspunsul cel mai convenabil primeste funda!

23 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Nu imi place ca nu ati tradus primele pagini de prezentare la Art Sword Online. Si nu imi place fontul traduceri. Imi pare cam mic.

http://mangazup.com (poti sa atasezi aici manga tradus)

http://miauti.blogspot.com/

| positivity a răspuns:

Am găsit o manga în engleză foarte grozavă, are o poveste interesantă care te lasă fără cuvinte. Sunt sigură că fanilor anime le-ar plăcea să citească aşa ceva. Manga de care spuneam se numeşte "Dangeki Daisy".
http://mangafox.me/manga/dengeki_daisy/
Altă mangă pe care mi-aş mai dori-o în română ar fi şi "-Hitogatana-". Am citit-o, şi este destul de frumoasă.
http://mangafox.me/manga/hitogatana/
Şi cam atât vreau, momentan.

| BlackRaven45 a răspuns:

Poti sa traduci te rog manga la Kaichou wa Maid-sama? Anime-ul s-a oprit si nu mai continua...

| Kerli a răspuns:

Mi se pare super ideea. doar ca un astfel de site implica multe lucruri. cu cat o sa traduceti mai multe manga cu atat aveti nevoie de spatiu mai mare. nu vreau sa te dezcurajez dar nu este asa usor.
urmaresc cu drag manga si animeuri, dar nu cred ca am destul timp sa traduc. dar stiu pe cineva care se ocupa cu corectarea si editarea subtitrarilor la animeuri. deci are putina experienta.

| Fulbaster explică:

"0Denis0 " Momentan nu sunt decat eu ca inca o persoana care nu prea se pricepe, asa ca as fi incantat sa te primim!

| Fulbaster explică:

Da,e in regula

| Lonelyheart007 a răspuns (pentru Fulbaster):

Ok,da-mi accept pe messhappy Si spune-mi ce trebuie sa traduc ( :

| Blackyuu a răspuns:

Ai putea să ne zici si nouă cum se numeste site-ul tău?

| Nymeria a răspuns:

Hei salut cred ca as putea sa intru si eu in echipa, ti-am trimis cerere pe maillaughing) discutam acolo

| Reiko a răspuns:

Pai manga in romana mi-ar placea Stray love hearts ca am citit deja 4 capitole dar in engleza ca nu o gasesc in romana. Ar fi dragut si Shugo Chara dar asta are 4 sezoane : shugo chara, shugo chara doki si shugo chara party si shugo chara encore. Stiu destul de bine engleza dar nu cred ca pot sa va ajut caci am doar 13 ani si inca nu cunosc asa bine limba asta, imi pare rau. Daca vreti ca site-ul vostru sa fie din ce in ce mai cunoscut ar trebui sa incepeti sa traduce cele mai populare si bune manga. Va spun cateva anime-uri care le-am vazut si care am citit manga cu ele si mi-au placut: Death Note, Fairy Tail, Soul Eater, Vampire Knight, Shugo Chara, Kirarin revolution, Faster than a Kiss, Stray Love Hearts, Baka to test to Shoukanjuu, Ao no Exorcist, Inuyasha, Lovely Complex, Karin, Ouran High School Host Club, Medaka Box, Detective Conan, Kaichou wa Maid sama, puella magi madoka magica si niste animeuri care sunt la fel de populare dar care nu le-am vazut ( sau citit manga ) : naruto, bleach, one piece, angel beats, beyblade, inazuma eleven, blade, full metal alchemist, d gray man, clannad, campione!, dragon ball, kokoro connect, arcana famiglia, pokemon, sailor moon, sword art online, kaleido star si mai sunt dar doar astea le stiam eu. Intra pe myanimelist si vezi cele mai populare manga. Oricum, in principal as vrea in romana doar Stray love Hearts, Kirarin Revolution, Shugo Chara si poate faster than a kiss. Scuze ca am scris asa multe dar nu pot sa ma hotarasc. Sper sa mearga bine site-ul vostru. Vreau doar sa va dau un sfat, daca incepeti sa traduceti o manga, ori o sa o traduceti pana la capat ori deloc caci mai sunt site-uri de manga si anime-uri unde incep sa se traduca si sa se puna capitole si episoade si dupa se opresc deoarece traducatorul a abandonat sau cam asa ceva iar cei care urmareau seria anime sau citeau manga sunt dezamagiti. Mult succes! : ))

| 0Denis0 a răspuns:

Cati sunteti in momentul de fata care va ocupati de acest site?

| 0Denis0 a răspuns:

Stiu engleza binisor dar vreau intai sa aflu cati participa (adica cati sunt prezenti in momentul de fata ) ca sa stiu. Daca sunteti putini as fi incantat sa ajut asa din cand in cand.

| TryToKillMe a răspuns:

Asta e o manga in limba romana( tradusa deja) este o manga superba varianta in limba engleza o puteti primi de la admini acelui site http://mangazup.com/666-satan

| gabi8florentina9 a răspuns:

Kaichou wa maid sana, Special a, ouran highschool host club

| Lavi22 a răspuns:

Shingeki no Kyojin,Death Note,Fairy Tail,Vampire Knight, Shugo Chara, Kaichou wa maid-sama, Lovely Complex, Oresama Teacher si Dengeki Daisy :3

| Lonelyheart007 a răspuns:

Mie mi-ar placea sa vad Skip Beat, Vampires Knight, Kaidow wa maid-sama, Heart si inca cateva in romana

| Lonelyheart007 a răspuns:

As vrea si eu sa va ajut.Ma descurc destul de bine cu engleza.Chiar mi-ar face placere sa va ajut, insa pot doar sambata fiindca scoala imi ocupa f mult timp... Daca este in regula asa, spune-mi. happy

| D4275682 a răspuns:

Ei bine as vrea foarte mult sa traduceti skip beat si va rog daca o sa traduceti sa imi trimiteti site-ul

| Theodoralol a răspuns:

Ai putea te rog foarte mult sa traduci manga-ul ao no exorcist (nu il gasesc decat in engleza-->http://mangafox.me/manga/ao_no_exorcist/)... chiar mi-ar faca placere sa vad acest manga si pe intelesul meu (nu ma pricep la engleza :( )

daca ai face asta ti-as fi recunoscatoare pe veci... desi stiu ca manga-ul este imens... si nu cred ca s-a terminat
daca te apuci sa il traduci sa ma anunti :D
multumesc anticipat!

| HaruArima a răspuns:

Hey! Mie imi plac foarte mult anime-urile de groază si lupte chiar dacă sunt fata. Stiu binişor engleza si as vrea sa va ajut dar am doar 13 ani. Daca vreti sa ma primiţi... in materie de manga as vrea sa citesc Tokyo ghoul:re (imi place foarte mult Tokyo Ghoul)

| Andruhime a răspuns:

Hey,mie imi place foarte mult sa citesc manga-uri si as vrea sa le traduc foarte mult, stiu engleza destul de bine, zic eu, si as vrea sa ma alaturi, sper sa fie de folos

| FlorySilvi a răspuns:

Care este site-ul

| Mofou a răspuns:

Hey ar fi grozav sa subtritrati si BayBlade Meta Fusion toata seria este grozava