| Tagarta_Florentina_1996 a întrebat:

Cine credeți că este mai puternică in mometul de față? Sakura sau Hinata? Nici una din cele două menționate nu mi-ar fi ca si personaj preferat dar, sincer, mă contrazic cu o prietena pe tema asta și nu o scoatem la capat cu asta.
Și legat de Boruto, ce credeți despre el? Ma refer la anime nu la Boruto ca si fiu al lui Naruto. Iar despre Sarada ce credeți? Pare ca va fi destul de puternică mostenind atat puterea Sakurei cât si a lui Sasuke. Aș vrea sa o văd devenind Hokage. Ar fi super. Deci daca poate cineva să-mi răspundă la aceste intrebari ar fi super. Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| AutomobilulCiucas a răspuns:

Hinata are viziune 360', poate sa vada punctele de chakra si are o raza mai mare
de 10 km plus chakra lui Hamura din arcul cu Tenseiganul.
Stilul de lupta a lui Hinata este 100% facut sa opreasca un oponent din a utiliza
chakra, astfel nu vad cum Sakura ar putea castiga.

Boruto e ok, manga-ul e mult mai bun. Personal astept sa mai progreseze pana
o sa ma uit la el.

Sunt foarte interesat de cum o sa evolueze Sarada sharinganul din moment ce mangekyo
este obtinut numai prin ceva trauma.

4 răspunsuri:
| Tagarta_Florentina_1996 explică (pentru AutomobilulCiucas):

Am văzut multe, multe comentarii cum ca Sakura este ce-a mai puternică fată din Konoha in momentul de față. Plus ca ea se poate vindeca, etc. acum nu știu, parerile sunt împărțite. Și eu abia aștept să văd cum va evolua Sarada. Nu rămâne decât să așteptam si sa vedem ce se va întâmpla. Mersi frumos de răspuns!

| Maldechincosmin a răspuns:

In mod clar Sakura este mai puternică decat Hinata. Ea poseda puterea de vindecare+ Byokou(sper ca am scris corect)
Dacă iti da Sakura un pumn te refuza 3 spitale laughing
Daca facem referire la cele două da, Hinata este in avantaj pentru ca are Byakugan si poate vedea punctele chakra si sa le oprească plus vedere de 360 grade. Dar Sakura are forta bruta mai mare ca a unui bărbat, puterea de vindecare si regenerare plus semnul de pe frunte. Daca Hinata o loveste pe Sakura ea se poate vindeca dar daca Sakura o loveste pe Hinata nu vad cum ar scapa cu bine din asta. Scrie si pe wikipedia si oriunde citești despre personajele Naruto ca Sakura este cea mai puternica fată din Konoha. De ce? Stim de ce! Sper ca te am ajutat sa iti clarifici disputa intre tine si prietena ta laughing

| Tagarta_Florentina_1996 explică (pentru Maldechincosmin):

laughing fiecare are parerea sa. mersi de răspuns.

Răspuns utilizator avertizat