| MXxXMXxXM a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine cu VOCALOID...
Stiu ca este un soft-ware pentru a canta e.t.c...
Dar dupa s-a facut un anime, tot asa se numeste "VOCALOID", personajul principal Hatsune Miku. Vreau si eu aime-ul, bineinteles ro sub, sau macar vreau sa stiu cand o sa apra in romana, daca nu il vreau macar in engleza.
As vrea o mica descriere a anime-ului si ce legatura are cu animeul "Balck rock shooting"? Stiu ca are o legatura fiindca oppeningul de la "Black rock shooting" este o melodie de la "Voaloid".
Deci, cine ma lamureste?
Funda.
A, da, macar sa stiu despre ce este vorba in anime (vocaloid). "Black rock shooting" l-am vizionat si nu prea am inteles multe fiindca este foarte greu de inteles, parerea mea. Astept un raspuns.

3 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Nu exista anime dupa Vocaloid.
Nu stiu unde si ce ai citit.

| Alexx_Alexandra_2001 a răspuns (pentru ryuu):

EXISTA anime-ul Vocaloid dar nu dupa ei.
straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista un anime dupa vocaloid, si e doar o coincidenta ca seamana cu black rock shooting ...cat despre generic nu este facut de Hatsune Miku ea doar face un cover : https://youtu.be/wIVX0OUC4Uc