| MXxXMXxXM a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine cu VOCALOID...

Stiu ca este un soft-ware pentru a canta e.t.c...

Dar dupa s-a facut un anime, tot asa se numeste "VOCALOID", personajul principal Hatsune Miku. Vreau si eu aime-ul, bineinteles ro sub, sau macar vreau sa stiu cand o sa apra in romana, daca nu il vreau macar in engleza.

As vrea o mica descriere a anime-ului si ce legatura are cu animeul "Balck rock shooting"? Stiu ca are o legatura fiindca oppeningul de la "Black rock shooting" este o melodie de la "Voaloid".

Deci, cine ma lamureste?

Funda.

A, da, macar sa stiu despre ce este vorba in anime (vocaloid). "Black rock shooting" l-am vizionat si nu prea am inteles multe fiindca este foarte greu de inteles, parerea mea. Astept un raspuns.

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Nu am raspuns la intrebare doar sa ma aflu in treaba. Fiind fan anime incerc sa fiu la curent cu noutatile din acest domeniu (anime, manga, si nu numai) si verific informatia in mai multe surse.
Iti spun, sigur nu exista anime dupa Vocaloid.
Tot ce se gaseste cu acest titlu sunt 5 ep PV titlu "Vocaloid China Project Anime PV"
http://myanimelist.net/anime/14359/Vocaloid_China_Project_Anime_PV

3 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Nu exista anime dupa Vocaloid.
Nu stiu unde si ce ai citit.

P.S. nu mai fa dublu-post.

| LuppiSmthg a răspuns (pentru ryuu):

Exista.

| MXxXMXxXM explică (pentru ryuu):

Merci.

| ryuu a răspuns (pentru LuppiSmthg):

Nu am raspuns la intrebare doar sa ma aflu in treaba. Fiind fan anime incerc sa fiu la curent cu noutatile din acest domeniu (anime, manga, si nu numai) si verific informatia in mai multe surse.
Iti spun, sigur nu exista anime dupa Vocaloid.
Tot ce se gaseste cu acest titlu sunt 5 ep PV titlu "Vocaloid China Project Anime PV"
http://myanimelist.net/anime/14359/Vocaloid_China_Project_Anime_PV