| HwsKi a întrebat:

Cand eram mai mic priveam un desen animat, in el era vorba despre un regat al soarecilor, iar pe soarecele important il chema Amadeus cred, imi aduc aminte ca era si o vulpe care cand era mica a fost muscata de sarpe si purta masca, mereu le facea rau soarecilor, iar pe langa vulpe mai era si un sarpe, iar la sfarsit Amadeus ii taie capul sarpelui cu o sabie scoasa din stanca. Ce desen animat este? Sunt prea matur sa privesc desene animate dar asta chiar vreau sa-l vad.

Răspuns Câştigător
| DavidMihai a răspuns:

Redwall sau The Tale of Despereaux

| HwsKi explică (pentru DavidMihai):

Multumesc frumos! De cativa ani tot cautam acest desen animat dar nimic. Inca odata iti multumesc!