| sowhatt a întrebat:

Care este anime-ul pe care l-ati plasa pe primul loc?( si daca puteti sa-mi spuneti si despre ce este vorba)

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Death note
Light Yagami este un student ''obisnuit'' insa cu capacitati intelectuale ridicate.
Intr-o zi gaseste un caiet(Carnetul mortii) pe care sunt scrise niste reguli de utilizare si descopera ca acesta este real..asfel el incearca sa devina The God of the New Word(Dumnezeul noii lumi) ucigand criminalii.
Animeul se inscrie in seria genurilor:psihologic, crime, politist, Sf si dragoste.

Al doilea anime favorit cred ca este Monstrul(Monster)-are 74 de episoade.
Uite trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=WvQNqO2gaWA.
Am ajuns la episodul 35. :)

| TempestUV a răspuns:

Medaka Box ramane preferatul meu pe viata.E vorba despre o scoala unde invata 3 feluri de oameni:normali, speciali si anormali.Protagonista e o fata pe nume Medaka care e anormala dar nu se comporta ca atare.Animeul are 2 sezoane de cate 12 episoade fiecare.Primul sezon e linistit dar foarte amuzant pe cand in al doilea incepe adevarata lupta.Animeul s-a terminat subit si nu cred ca va fi o continuare. Daca esti fan al animeurilor cu lupte si cu tipe care arata cam mult in anumite zone ti-l recomand cu cel mai mare drag. Daca vrei sa te uiti il gasesti aici:
http://www.deseneanimeonline.ro/category/medaka-box/
http://www.deseneanimeonline.ro/category/medaka-box-2/
Sper ca te-am ajutat.Sa ai o zi buna.

| teosbeos a răspuns:

Pe primul loc as plasa animeul hakuouki- este vorba despre o fata care plecata in cautarea tatalui ei disparut ajunge sa faca parte din grupul de samurai shinigami. aici descopera o multime despre ea si tatal ei, despre demoni si adevaratul ei trecut, se indragosteste si trece printr-o multime de aventuri. totusi are un sfarsit cam trist am plans o multime.dar animeul este foarte foarte frumos realizat iar povestea atat de trista si totusi frumoasa! se ridica peste toate celalalte animeuri pe care l-am vazut si nu pot spune ca am vazut asa putine.

| OtakuForever a răspuns:

Buna, eu am doua serii, Naruto Shippuden si Fairy Tail. Dar pe primul loc este Fairy Tail.
In acest anime este vorba despre un baiat numit Natsu si prietenii lui din ghilda numita Fairy Tail. Si ei trec prin multe aventurii si din acest anime te invata despre prietenie si familie.
Daca nu ai vazut anime-ul eu te sfatuiesc sa te uiti, este foarte frumos, si sa te uiti si la Naruto Shippuden, este un anime foarte bun, chiar daca la momentul asta, autoru o lungeste cu filers, o sa inceapa actiunea adevarata cat de curand.
La revedere si noapte buna.

| Alex_Alexandru_1988 a răspuns:

Cred ca Naurto - Naruto shippuden dar sa te uiti de la inceput fiindca daca te uiti de la seria shippuden nu prea intelegi! In anime este vorba de un baiat care traieste intr-o lume ninja, baiatul acesta are o bestie in el Kyubi (Vulpea cu 9 cozi) el va trece in niste aventuri cu prietenul sau Sasuke care o va lua pe calea raului si vor ajunge rivali fara sa stie desi Naruto vrea sa il aduca pe calea binelui si mai e o fata Sakura care este in echipa 07 (Naruto, sasuke, Sakura) care se va destrama dupa plecarea lui sasuke mai mult nu pot sa-ti spun pentru ca pierzi distractia. Sper sa-ti placa!

| sowhatt explică (pentru Alex_Alexandru_1988):

Am vrut sa ma uit dar sunt prea multe episoade... big grin

| Alex_Alexandru_1988 a răspuns (pentru sowhatt):

:d ok! dar eu sugerez sa te uiti e foarte tare animeu

| Awesom a răspuns (pentru Alex_Alexandru_1988):

Numele lui 9 cozi e Kurama, nu mai spune Kyuubi