| Alle239 a întrebat:

Ma plictiseam si voiam sa ma uit la un anime. Care este anime.ul vostru preferat, puteti sa imi spuneti si despre ce e vorba? mersi happy

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Daca te intereseaza anime-urile cu mister,crima,politie,sf,societate bolnava,recomand Death Note,Code Geass, Psycho-Pass, Persona:Trinity Soul, Deadman Wonderland, Zetsuen no Tempest, Guilty Crown...
Nu ma mai lungesc cu descreierea pentru ca:
1.probabil n-o sa le urmaresti
2. dureaza mai putin s-o cauti tu decat s-o scriu eu

| Alle239 explică (pentru MaliciousDeath):

Mda...astea sunt genu' de anime-uri cale imi plac happy Am vazut Death Note si mi s-a parut absolut genial. M-a amuzat si lenea ta de a descrie anime-urile laughing rolling on the floor oricum sunt super...Am inceput sa ma uit la Code Geass big grin

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Alle239):

Nu e lene, doar incercam sa-mi conserv energia.
La sfarsitul anime-ului Code Geass...>>Mind=Blown, hahah.Dar hei, merita.Vizualizare placuta.:3

15 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Esti fata, ia sa vedem...
Spice and Wolf, nu zeu, fata, pleaca intr-o calatorie cu un om, doar pentru ca se plictisea, si avea nevoie de o "plimbare", este si un personaj de care m-am indragostit oarecum, Horo, adica zeul acela, si finalul este foarte foarte frumos.
Apoi ar fi Clannad, o poveste de dragoste FOARTE buna, si care te poate face sa plangi in foarte multe momente.
Apoi ar fi... hmm... Toradora, o fata cu un temperament foarte diferit de al celorlalti, isi face un prieten baiat, cu care isi petrece majoritatea timpului, si ajunge sa se indragosteasca de el, dar cum ajunge, este destul de interesant.
Si unul in afara de dragoste, ar fi Death Note, o poveste incredibila, cu intorsaturi neasteptate, idei care vin de nicaieri, si lucruri care te lasa cu gura cascata...
Cam atat, nu iti pot da anime ca Hellsing sau Dragon Ball Z (preferatul), ori Bleach, poate nu-ti plac astea cu ceva violenta, mai ales ca Hellsing, cu sange mult.

| Adredemesconf a răspuns:

Kamisama Hajimemashita- ador anime-ul asta! Personajele sunt foarte fain desenate, povestea e misto si personajul principal masculin (Tomoe) e o bunaciune drooling.
Zetsuen no Tempest- unul dintre primele anime-uri pe care le-am vazut, o poveste draguta, mi-a placut foarte mult intro-ul, si acum mai tin minte versurile laughing.
Code Geass-asta e genial! Are 2 sezoane si are de toate: actiune, drama, thriller, romance...e genial. Nu sunt sigura ca o sa-ti placa, sunt destul de multi roboti pe acolo si e multa actiune, dar tot nu am putut sa nu-l mentionez, mi-a placut prea mult.
Hataraku Maou-sama! - o comedie foarte draguta, am ras de multe ori, pur si simplu te binedispune.

Pup :*

| SisMusic a răspuns:

Cele mai tari pe care am apucat sa le vad sunt:
Death Note
Blue Gender
Astea-s cele mai taribig grin
Bafta in continuare!winking

Răspuns utilizator avertizat
| Bufferia a răspuns:

Kimi ni todoke -o fata care pare ciudata in ochi omenilor pana cand ajunge la liceu si un baiat incearca sa-i gaseasca zambetul si se indragostesc trec prin multe impreuna si ea ajunge sa aiba multi prieteni si se integreaza e o poveste uimitoare merita vazut animeul
DN angel -despre un baiat Niwa care primeste ca mostenire o putere extaordinara cu care opreste operele de arta sa distruga lumea dar el este si indragostit si putera pe care o are(te las sa o descoperi)este enervanta pentru el si nu scapa de ea pana nu o face pe fata de care ii place sa se indragosteasca de el(el e clasa a 8)
lovely complex -o fata si un baiat care se cearta mereu si intre timp se indragostesc
Naruto si naruto sippuden-o poveste de razbunare despre doi prieteni buni
sper ca te-am ajutat. funda?

| Raggy a răspuns:

Shingeki No Kyojin (Attack on Titan), care are 25 de episoade. Grafica este super! Uite aici un rezumat: Cu o suta de ani inainte de inceputul povestii, niste creaturi gigantice numite Titani au obligat omenirea sa se retraga in spatele unor ziduri inalte de 50 m. Eren, sora lui vitrega, Mikasa, si prietenul lor Armin traiesc in spatele acestor ziduri si, dupa ce acestea sunt distruse de un Titan colosal, ei decid sa intre in armata, pentru a proteja locuitorii. E foarte interesant, crede-ma! Il poti gasi pe Trilulilu sau DeseneAnimeOnline.

As mai putea spune si Death Note si Soul Eater. Oricum ai de unde alege. happy

| Copildeciocolata a răspuns:

Incearca Full metal alchimist : Este vorba despre doi frati alchimisti care incalca cel mai mare tabu al alchimiei si astfel isi pierd corpurile. Fratele mare Ed isi pierde o mana si un picior, iar fratele mai mic Al isi pierde tot corpul ramanand doar cu sufletul atasat de armura. Impreuna pornesc intr-o calatorie pentru a afla cum isi pot recupera corpurile. Sau FAiry tail : Este vorba despre o fata lucy care doreste sa intre intr-o ghilda renumita de magi. Dupa ce intra in aceasta ghilda numita fairy tail o pandesc tot felul de peripeti. Nu sunt buna la povestit, dar sper ca ai inteles ceva kiss

| AnimeCamy a răspuns:

Anime-ul meu preferat este Naruto. Este foarte tare.Altele ar mai fi Charlotte și Sailor Moon.
Charlotte este vorba de niște oameni care aveau puteri supranaturale.Este foarte drăguț, numai că e cam scurt.

| Asuky a răspuns:

Ai putea sa te uiti la niste animeuri care mi-au placut ENORM.Dar sunt horror sa fiu sincera, dar totusi o sa le spun
1.Another
2.Parasyte
3.Elfen Lied(are niste scene sexuale, ma refer ca doar se vad sanii)
Daca vrei sa ai un site dublat in limba romana care mi se pare bun este Anime Kage de acolo poti sa iti alegi inca o sumedenie de animeuri, dar astea mi-au placut.

| NightcoreNico2002 a răspuns:

Kamisama hajimemashita-este un anime foarte fain este despre o fata care a ajuns pe strada din cauza datoriilor tatalui ei, ea salveaza un om de un caine si acesta îi da casa lui fetei pe nume Nanami ajuns la casa afla ca ea e o zeitate acolo îl întalneste pe tomoe demonul vulpe care va deveni familiarul ei si incetul cu incetul se vor idragosti, este un anime foarte fain țil recomand funda?

| Gabriel_Toni_1996 a răspuns:

1 Mirai nikki
2 Death Note
3 Owari no seraph
4 Attack on Titan
5 Noragami
6 Tokyo Ghoul

| Robert_Coman_2004 a răspuns:

Boku no Pico.Este vorba de povestea emotionanta si romantica a doi tineri