| SasukeUchihakun a întrebat:

Care este cel mai puternic personaj din naruto si de ce? Dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| MariaMelnic a răspuns:

Cu siguranță, Madara. A luptat cu toți 5 kage în același timp și i-a lăsat aproape morți.http://animekage-ro-sub.info/....../image.php

8 răspunsuri:
| SeeDifference a răspuns:

Naruto, Sasuke si Madara.
In momentul de fata cred ca Madara deoarece are mai multa experienta in tehnicile oculare decat sasuke.

| RUDOFL4X4 a răspuns:

Pai momentan naruto si sasuke sunt cam egali in naruto shippuden sasuke l-a invins pe itachi si i-a luat ochii si naruto o sa primeasca in curand rinnegan de la pain dar naruto o sa fie cel mai puternic

| bogdan133 a răspuns:

Sincer in afara de Naruto si Sasuke, cei mai puternici mi se par : Kakashi are multa experienta participand si la razboiul precedent, are ochiul sharingan desi nu se compara cu un Uchiha are un avantaj. Altul ar fi Bee, controlandul pe 8 cozi are o putere foarte mare, iar dintre cei ''mortii'' i-as nominaliza pe Minato Namikaze ( al 4-lea Hokage, tatal lui Naruto ) Fulgerul galben fiind unul dintre cei mai buni ninja, Itachi un geniu care s-a gandit la tot si dupa moartea lui '' Ochiul lui Shisui ''.

| EO_Doar_1999 a răspuns (pentru bogdan133):

Eu zic ca Deidara iar rupe pe astia, si arma suprema a lui deidara aproape la ucis pe sasuke care e primul deci pe locul 2 va intra deidara. dar daca nu ar fi folosit arma suprema ar fi pe locul 1

| Anduţaa a răspuns:

La momentul de fata, in Naruto Shippuden, Sasuke Uchiha mi se pare mai puternic decat Naruto! In maga (benzi desenate japoneze alb negru care se citesc de la dreapta la stanga) parca Naruto e mult peste Sasuke, dar pana la urma nu se stie cu cine o sa se lupta Sasuke dupa ce si-a implantat ochii lui Itachi!

| Sacuiu_Silviu_1994 a răspuns:

Eu as zice ca Itachi findca are puterea de ai controla pe alti

| MadaraUchiha09 a răspuns:

La momentul actual cel mai puternic dintre toți este Madara Uchiha. Dar mai este un personaj de care s-a mai vorbit în unele episoade din Naruto Shippuden și dacă unii dintre voi ați urmărit și episoade din Manga poate ați realizat numele de Rikudou Sennin adică Eremitul Celor 6 Căi. De ce este acesta cel mai bun? Pentru că :
1. El a creat toți Jinchuuriki;
2. Deține cea mai puternică bestie cu cozi și aceea fiind Juubi (10 cozi)...
Pozte unii dintre voi veți reproșa faptul că este cel mai bun deoarece deține acel jinchuuriki, ei bine nu este chiar așa. Corpul lui conține Chakra mai multă decât 5 bestii cu cozi la un loc.

| SalvatoreLeon a răspuns (pentru MadaraUchiha09):

Uite insfarsit un raspuns bun :X. Imi place la nebunie acest top dar din pacate cred ca tot Naruto va fi numarul 1 fiindca el este rolul principal... si din episod in episod devine si mai puternic. Acum momentan topul e asta pe care l-ai facut si sper sa ramana asa