| xAllexutsa a întrebat:

Care este diferenta, dintre "a place " si "a iubii"?

6 răspunsuri:
| diaηα a răspuns:

Huh`.
Buna intrebare. Dar, raspunsu e greu de dat :-s.
Cand placi pe cineva - iti place felul in care arata! sau felul in care gandeste!
Cand iubesti pe cineva - sentimentu` acesta vine din suflet. Dragostea nu are definitie. O simti!
Imi pare rau ca nu te pot ajuta. Dar diferenta e mare : )

| xAllexutsa explică:

@ѕмііLε -> Eu am pus doar o intrebare, sa vad ce inseamna pentruu unii. :*

| FursecCuFrisca a răspuns:

"A place"-cand iti place o persoana, simpatie, si vrei sa te apropii de aceea persoana
"A iubii"-cand iubesti pe cineva si tii enorm la el...si chiar si suferi daca ceva te desparte de aceea persoanahappy

| Melyssuka a răspuns:

Place= iti place mancare sau placi o persoana (o simpatizezi), Iubi= iubesti o mancare si nu te lasi de ea sau iubesti o persoana si vrei sa fi impreuna cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o diferenta ca de la cer la pamant.Dar totul vine din atractie,din a placea foarte mult pe cineva.Iar treptat,cand incepi sa cunosti pe cineva,sa traiesti multe lucruri k el,sa descoperi cat de minunat e si ce placere iti face sa-l ai doar pentru tine,incepi sa te indragostesti si sa te simti in norisori. Treptat,toate sentimentele astea pure si pline de fericire se transforma in dragoste. Ceea ce inseamna sa simti ca nu poti trai fara cineva, ca este universul tau si ca ai face orice pentru el. Iubirea e cel mai magic sentiment, se intampla fara sa-ti dai seama.De placut poate sa-ti placa de multi,dar unul e cel care il iubesti si nu te vezi fara el.Dar diferenta e ca iubirea doare enorm, iar cand placi pe cineva nu are cum sa te doara daca nu mai sunteti impreunahappy. Dragostea e prea complicata, atractia este asa de simpla.

| GodInLol a răspuns:

a place-kiss
a iubi-sexxx