| nimicaici a întrebat:

Care e diferenta dintre "a place" si "a iubii" un baiat, asa, dupa voi? >: happy

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Simpatie - sentimente.
Pa, pa.

| Swallow a răspuns:

A place-pot sa-ti placa si mai multi baieti o data,poate sa-ti placa cuma rata sau ce fac.
A iubi-iubesti o singura persoana,cea pe care o admiri chiar daca face ceva gresit, cea dupa care tinjesti de dor, cea dupa care suferi daca nu`ti impartashestisentimentele happy

| ionutzul31 a răspuns:

A place-A simpatiza
A iubi -...in orice caz, e mai mult laughing

| SunShine_5894 a răspuns:

Cand iubesti o sa-ti dai seama ca nu-i doar "placut", e iubire. Cand iubesti esti in stare de orice pentru persoana iubita, esti in stare sa-ti lasi familia pentru el, prietenii, il vrei doar pe el, te gandesti la el in fiecare clipa, iti place asa cum e, il accepti cum e, nu-ti pasa ce zice lumea de el, ai vrea sa stai non-stop cu el, nu te plictisesti cu el niciodata, te simti in largul tau cu el, il iubesti doar pe el si atat, nu poti iubi 2 persoane deodata.

| TheUnForgiveN a răspuns:

A place e ce fac fetele de prin generala, adica vor sa fie cu cel mai aratos, frumos bla bla.A iubi inseamna ca faci orice pentru el/ea, ca suferi cand nu esti langa el/ea.Sti tu.

| Cristian95Alex a răspuns:

A place = A trezi simpatie
A iubii = A trata cu sentimente de dragoste

| ILoveYouSoMuch a răspuns:

A place:A simpatiza cum ar fi:imi place de baiatul asta nu e nesimtit asa cum credeam.
A iubi :A avea sentimente a il purta la suflet, a tine la el:Il iubesc foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia asta o stiu ca pe tatal nostru de la o fata, cred ca mi-a zis'o cand eram eu a 3 a laughing.
Cand placi un baiat nu esti cu el.
Cand il iubesti, esti cu el, ii pui binele lui inaintea binelui tau.
E chestia de a fi sau a nu fi cu acea persoana.

| Stil a răspuns:

Buna...
A place un baiat, inseamna a-l simpatiza. A-ti place cum arata, cum se comporta si a aprecia diverse calitati ale acestuia.
A iubi un baiat prevede toata cele de mai sus, dar mult mai intens, si dorinta ca el sa fie fericit, sa simti ca nu iti poti vedea viata fara el...lucruri de genul acesta.
A iubi, inseamna ca ai face aproape orice pentru el, suferi cand el sufera, esti trista cand e el trist...pentru ca efectiv ti se rupe inima vazand ca cel pe care-l iubesti este suparat.
Este o mare diferenta intre a place si a iubi!
Mai ales ca, atunci cand il iubesti, te intereseaza mult mai mult totul despre el, vrei sa stai cu el mult mai mult, si alte lucruri de acest gen.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
O zi buna!happy

| KittyBeyb14 a răspuns:

Pooi

a place: e doar o atractie fizica,iti place la el cum arata

iar

a iubi:simti fluturasi in stomac cand il vezi, cand te gandesti la el, iti place nu doar fizicul ci si "ineriorul" (sa-i zic asa )

| AndreiPopovici a răspuns:

Din cate oberv pe aici e plin de incultura. E zice ''a placea'', nu a place. Si acum sa nu fiu off, mai Pitzi chestile astea sunt logice.