| 六兆年と一夜物語 a întrebat:

Care este moartea voastră preferată din orice anime? Şi de ce?

18 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Szayel Aporro Granz-Bleach
Tipului îi lisește o doagă...adică îi lipsea.Pur și simplu mă enerva la culme și când cineva mă enervează la culme trebuie să moară.

| Ashadow a răspuns:

Hăăăm...cred ca mortile din Shiki m-au fascinat cel mai mult.In special modul cum si-a omorat doctorul nevasta trezita si apoi, cand apare calugarul face fara nicun chef, de parca abia isi terminase munca plictisitoare de birou: Ajuta-ma sa curat aici.
Mancam shaorma in timp ce ala dadea cu barosul in tarus o.o

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Mi-a placut cea din Mirai Nikki. Adica toate au fost geniale :3

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Zabuza si Haku din Naruto norma pentru ca a fost trista pentru ca imi plac cele triste.

| ayosmdk a răspuns:

Moarte preferata laughing Suna cam ciudat...
Poate Phantom requiem phantom
A fost trist la sfarsit... Au devenit si ei liberi si apoi se gaseste unul sa-l omoare pe baiat si fata se sinucide dupa aia, cred straight face
Sau poate cea din Romeo x Juliet
A fost draguta laughing)
Hmm, in general imi plac mortile sangeroase
Mi-au reprosat multi ca sunt cam sadica laughing))

| ShadeAdda a răspuns:

Hmmm Hellsing Ultimate: cand Alucard il omoara pe unul din fratii aia in pivnita... THAT WAS BADASS! (pacat ca ai mentionat deja mai sus faza din Another cu tipa care este omorata in accidentul cu umbrela. Acea moarte m-a marcat... forever. Si m-a facut sa am dubii mereu cand iau o umbrela in mana. laughing )

Si inca o moarte care nu o s-o uit este cea din Elfen Lied cand fetita cu foarte multi vectori moare alaturi de tatal ei in bratele lui deoarece nu si-a indeplinit misiunea si avea implantata in ea o bomba inca din nastere. A fost... prea trist. M-a facut sa plang. Exact cand ea isi gasise tatal si linistea, este omorata.

| ElleAhx a răspuns:

Cele care m-au marcat, adica mi s-au parut foarte triste au fost din Hakuouki Shinsengumi (majoritatea), din Naruto (Itachi, Konan, Yahiko), din Mirai Nikki (majoritatea) si cele care mi-au placut la modul ca era foarte mult sange au fost cele din Higurashi no naku koro ni. big grin

| Weyland a răspuns:

Clannad After Story: Nagisa & Ushio.

Suficient de tragic?

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru Weyland):

Nu vreau să fie tragic, am zis preferata -.- Oricum, eu mă refeream mai mult în modul sadic şi comic :]]

| Weyland a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Morţile din anime-uri sunt arareori sadice şi comice. Poate doar Needless sau Tengen Toppa Gurren Lagann (deşi în TTGL a fost totuşi destul de tragică).

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru Weyland):

Pentru mine e comic când moare într-un mod ciudat, neobişnuit şi asta îl face comic, dacă nu te-ai prins. Ca tipa aia din Another cu umbrla sau când tipul ăla din Higurashi no Naku Koro ni s-a sinucis băgându-şi unghiile în gât. :3

| Weyland a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Poţi încerca Heaven's Lost Property, Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan (lotta' deaths goin' on there), Code Geass, Excel Saga, Death Note (oarecum).

Astea-s doar din ce-mi aduc aminte.

| Andr3y25 a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Ma intristat dar mi-a si placut moartea lui Light din Death Note

| SelenaMe a răspuns:

Cele din dragon ball z

| Dalyan a răspuns:

Imi plac mortile sangeroase, sadice, crude, poate putin si cele romantice.Si faza cu umbrela din Another a fost geniala cu toate ca m-am uitat intr-o seara la episod si m-a speriat destul de tarelaughing

| Siegfried a răspuns:

Moartea lui Lelouch din Code Geass. Nu gasesti ceva mai bun... cei care au vazut animeul stiu despre ce vorbesc.

| Tanamy a răspuns:

Cea tragica pentru ca face totul interesant.

| Tanamy a răspuns:

Cele triste cu lacrimi, face interesant