| MaryaLovGD a întrebat:

Care este personajul vostru preferat din Fairy Tail?

10 răspunsuri:
| Reiko a răspuns:

Mie imi plac 3 personaje. Natsu :imi place ca poate manca flacari happy, Lucy : e draguta si are multe spirite si Gray : e tare ca foloseste gheata si se dezbraca tot timpul fara sa-si dea seama.

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns:

1.Nastu
2.Erza
3.Jellal
4.Gray
PS: Intre Jellal si Gray mi-e cam greu sa aleg. dar cred ca imi place cu 1% mai mult Jellal. Si o cam urasc pe Juvia. Nu stiu de ce, ma enerveaza. Parerea mea happy

| InnaaYY a răspuns:

Pai eu am doua personaje preferatebig grin
Adica categoric Natsu si Lucylaughing
Natsutongueai, nu se da niciodata batut si tine la prietenii lui facand totul ca sa ii salveze.
Lucy:Chiar daca nu isi da ea seama e foarte puternica, mai ales ca are aproape toate spiritele zodiacului.Imi place de ea ca desi era [acum stiu ca nu mai e] bogata totusi ea nu se mandrea cu asta.
In rest, pe locul doi, sunt toti membri Fairy Tail. Sunt haiosi si bine conturati^_^

| 0Denis0 a răspuns:

Natsu: ca tot timpu in ultimul moment obtine victoria ce pare la inceput imposibila si ca uneori este amuzant.
Lucy: Datorita faptului ca este un personaj ce are la dispozitie multe spirite ce le invoca (mai ales cu cheia aqua ) care au tot felul de personalitati
Erza: cu magia ei de echipare e nenumarate armuri cu puteri diferite

| ReallyChopped a răspuns:

Personajul meu preferat este Gray xD si dintre fete Erza big grin

| AndrewRippedbyLife a răspuns:

Eu am 4 personaje preferate: Natsu, Grey, Lucy, Erza

| MaryaLovGD explică (pentru AndrewRippedbyLife):

Si mie imi plac astea. Adica : Gray, Natsu si Jellal ii iubesc si Lucy si Erza sunt favoritele mele.

| Twilight1999 a răspuns:

1.Natsu-Imi place ca e dragon slayer si poate manca flacari
2.Gajeel-Imi place ca e dragon slayer si poate manca fier
3.Happy-Imi place deoarece unde este un pic romantism el isi onduleaza limba ce denu acesta :,, El/Ea te ppppppplace''
4.Lucy-Nu sunt sigur de ce dar cred ca deoareca se intelege bine cu Natsu si le-ar sta bine impreuna
5.Gray-Deoarece nu isi da seama cand se dezbraca si se cearta cu Natsu

| DumitritaCramba a răspuns:

1.Personajul meu preferat e Lucy Din mai multe motive... ^^
2.Pe locul doi sunt: Natsu si Erza big grin
3.Pe locul trei Wendy si Gray happy

| Hydrogenic a răspuns:

Preferatii mei sunt:
1.Natsu Dragneel pentru ca e personajul principal, e cam prost asa de felul lui si cand intra in dragon force e aproape invincibil.

2. Zeref Dragneel pentru ca e fratele mai mare al lui Natsu, e un geniu cand vine vorba de magie si e extrem de puternic si sa nu uitam ca e nemuritor.Toti il cred rau dar Eclipsa e un proiect cu care el a vrut sa il readuca pe Natsu, Sistemul-R a fost un sistem cu care el a vrut sa il readuca pe Natsu la viata si demonii creati de el aveau ca scop sa il ucida pe Zeref insa nu au reusit.In cele din urma a descoperit cum sa il aduca pe Natsu inapoi la viata, cu un proiect numit Etherious, si de acolo vine E.N.D, Etherious Natsu Dragneel.

3.Mystogan imi place ca e foarte misterios si cu toate astea e si foarte puternic, el desi traieste in Edolas e un fiu Fairy Tail si a fost crescut in acea ghilda.