| Cristian2003 a întrebat:

Care sunt personajele din naruto shippuden care stapanesc kekkei genkai?

Răspuns Câştigător
| Okami23 a răspuns:

Nu este o tehnica, este ceva ce se bazeaza pe clan, pe sange (bloodline)
http://naruto.wikia.com/wiki/Kekkei_Genkai pe site-ul asta sunt toate informatiile pe care le doresti despre naruto

raspunsul la intrebarea ta: Clanul Uchiha, Clanul Hyuga, hiruko,mei,guren,mu,onoki,deidara,gari,haku,kurama,kurotsuki,third kazekage,pain, ranmaru, sakon ukon, darui, zetsu, madara, first hokage, danzo

| mirelutza21 a răspuns (pentru Okami23):

De cand face parte Zetsu din categoria celor care apartin unui clan incat sa aiba kekkei genkai?!batting eyelashes laughing Din cate imi amintesc Zetsu nici macar nu este om avand in vedere ca a fost creat din celulele primului hokage happy, iar Onoki(unul dintre cei 5 kage) poseda Kekkei Touta care e un pic diferit fata de kekkei genkai(combina 3 naturi chakra, nu doar 2), plus ceea ce scrie pe narutopedia nu este intotdeauna adevarat pentru ca e un site unde scriu fanii(cei destul de bine sau mai putin bine informati, deci nu poti fi sigur ca info sunt 100% adevarate:d

| Okami23 a răspuns (pentru mirelutza21):

Zetsu a fost creat din celulele primului hokage, deci stapaneste tehnica sa, eu i-am dat tipului un site ca sa nu mai puna atatea intrebari prostesti, iar tu nu mai contrazice lumea aiurea

| Okami23 a răspuns (pentru mirelutza21):

Fiindca ai scris raspunsul in jur de trei noaptea poate nu era exact corect

| mirelutza21 a răspuns (pentru Okami23):

Daca n-aveam somn atunci, ce vrei si tu?!laughing si daca am avut o parere, asta nu inseamna ca m-am contrazis, ci am spus ce gandesc, iar asa e felul meuwinking

| Okami23 a răspuns (pentru mirelutza21):

Foarte bine, scuzele mele