| Cristian2003 a întrebat:

Imi spuneti si mie care sunt personajele din naruto shippuden care stapanesc tehnica Edo Tensei?

Răspuns Câştigător
| mirelutza21 a răspuns:

Tobirama (cel de-al doilea Hokage si cel care a creat aceasta tehnica), Orochimaru, Kabuto, Madara Uchiha(a fost singurul care a stiut cum sa scape de eliberaea acestui jutsu si acum este in viata, deci inseamna ca a studiat ceva timp aceasta tehnica daca nici kabuto n-a stiut ca un corp Edo Tensei poate fi readus la viata). Atat din cati stiu eu cel putin. Sper ca te-am ajutat!winking

8 răspunsuri:
| Loome a răspuns:

Obito(o poate copia, pentru că a văzut-o cu sharinganul activat), Madara, Tobirama, Kabuto, Oro.

| Ramona000 a răspuns:

Tobirama senju, kabuto si orochimaru

Răspuns utilizator avertizat
| Okami23 a răspuns:

Kabuto si atat

| Andyᵗᵐ a răspuns:

Kabuto care l-a absorbit pe Orochimaru si Tobirama

| Arikirinmotoka a răspuns:

Kabuto, Orochimaru, tobirama, uchiha madara.

| Hao2234 a răspuns:

Usor kabuto si orochimaru