| nicolassmiley a întrebat:

Ce a aparut prima oara. oul sau gaina?

10 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Cocosul, logic

| PisikaNeagra a răspuns:

Oul
Pentru ca oul a aparut dintr-o reptila care s-a dezvoltat in apa si... ma departe nu mai stiu uite aici http://www.askmen.ro/Charles_Darwin_si_teoria_evolutionista-a2219.html

| BlueVik a răspuns:

Eu cred ca gaina...pentru ca Dumnezeu a lasat omul adult si nu copilul.Ok bun dar acum vine intrebarea si gaina de unde a aparut nu? eu ti-am spus parerea mea

| ღRarityღ a răspuns:

Oul ca din el iasa un puisor si la maturitate este o gaina nu-i asa

| Gorillaz a răspuns:

"sau" laughing xD e doar o rubrica de comic, nu se potriveste in context dar merge tongue

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Oul fiindca si alte animale faceau oua atuncea tongue, deci sansa ca un animal sa fie iradiat si apoi... sau un terodactil si cestio ce alt animal s-au indragostit, ca doar de, dragostea nu tine de infatisare, sau macar asa se spune tongue

| adelaroman79 a răspuns:

Hmm...grea intrebare! Daca spui ca gaina,apare intrebarea,,da gaina de unde a aparut?''. Daca spui ca oul,apare intrebarea,, da oul cine l-a clocit ca sa iasa gaina?''... astea parerea mea sunt intrebari care chiar nu poti sti dupa atatea sute de ani un raspuns clar. Dar zebra e alba cu dungi negre, sau neagra cu dungi albe? Dar Superman de ce isi ia chilotii peste pantaloni? intrebari gen astea.happy

| Nesquik_1900 a răspuns:

Copy-paste, wtf!?

| deyule794 a răspuns:

Cu siguranta gaina, pentru ca oul trebuie clocit ca sa iasa ceva din elhee hee doar nu il clocea Mos Craciun laughing

| Andrei20133 a răspuns:

Ambele au aparut simultan nici una inaintea celeilalte. cum s`a inventat si stanga dreapta sau sus jos asa si oul sau gaina