| Cristian2003 a întrebat:

Ce fel de tehnica este rinne tensei si ce poate face?

Răspuns Câştigător
| DopefLsh a răspuns:

Rinne Tensei este tehnica care a făcut-o Nagato să învie o parte din Konoha (în lupta cu Naruto, dacă ştii).E o tehnică care reînvie dar consumă multă chakra.Din cauza asta a şi murit Nagato, şi-a dat viaţa pentru a reînvia Konoha, punându-şi încrederea în Naruto.

| Cristian2003 explică (pentru DopefLsh):

Vrei sa spui ca aceasta tehnica reinvie oameni dar il omoara pe utilizator?

| DopefLsh a răspuns (pentru Cristian2003):

Păi în cazul lui Nagato trebuia să moară, era deja slăbit şi a vrut să-i reînvie pe toţi din Konoha, dar, tehnica consumă multă chakra şi a murit.El ştia că o să moară.În general de la tehnica asta se moare.

| Cristian2003 explică (pentru DopefLsh):

Deci tehnica este un kinjutsu

| DopefLsh a răspuns (pentru Cristian2003):

Da, e un kinjutsu.