| Reiko a întrebat:

Ce filme anime asemanatoare cu "Wolf Children" sau "Hotarubi no Mori e" v-au placut? Zilele astea am urmarit "Toki wo Kakeru Shoujo" dar nu a fost la fel de bun pe cat ma asteptam ( dupa parerea mea ) Apropo, n-am nevoie de liste de pe net, doar 1-2 filme care v-au impresionat.

1 răspuns:
| ryuu a răspuns:

Akeome!

Am ramas doar la seriile TV. :D
Dar am urmarit cateva filme (nefiind o continuare sau prolog a unei serii TV).
- Summer Wars
- Kotonoha no Niwa
- The Place Promised in Our Early Days
- 5 cm per second
In afara de Summer Wars, celelalte 3 au acelasi autor Shinkai Makoto.
http://myanimelist.net/people/1117/Shinkai_Makoto

Vizionare placuta!