| Sarai a întrebat:

Cei care traduc manga online primesc ceva bani? Stiu ce e o intrebare ciudata, dar sunt curioasa laughing

7 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Categoric -e destul de dificil -si sunt bine platiti!

| Nanami利 a răspuns:

Unii da, altii nu.Cum ar fi sky of snow translation nu primesc bani, dar traduc vreo 3-4 manga.

| Blackyuu a răspuns:

Eu stiam ca nu primesc nimic.

| erzabadgirl08 a răspuns:

Cei de la site-urile oficiale normal ca da, dar mai sunt si fansuburi in care episoadele sunt traduse de fani.

| Mihai0015 a răspuns:

Pai da, cine crezi ca face ceva in lumea asta fara sa primeasca bani? big grin.

| Sarai explică (pentru Mihai0015):

Mmm..bine spus laughing si cam care este ''salariul''? big grin

| sebycfr a răspuns:

Depinde..sunt oameni care fac traduceri numai de dragul benzilor desenate