| anonim_4396 a întrebat:

Cel mai ROMANTIC anime pe care il stiti? nu ma intereseaza ce are in rest, actiune, drama, ecchi, harem, school, psiho, mistery, ORICE! numai sa fie foarte romantic. va rog. cu o grafica buna plz. si sa fie mai multe fete si un singur baiat.

funda!

Răspuns Câştigător
| lSarcastiquel a răspuns:

Clannad, la care sigur vei plange.
Amagami SS, e tot harem.
Brothers Conflict, cu multi frati si o singura fata.
Amnesia e iar frumos, are povestea mai complicata, dar merita vazut. Plus ca personajele sunt absolut superbe.
Diabolik lovers cu o singura fata si mai multi vampiri.
Uta no prince sama, tot cu personaje frumoase, insa nu are foarte mult romantism.
Ouran High School Host Club, grafica ok, cu multa comedie si la final o sa avem si un cuplu.
Alte anime-uri harem : Nisekoi, Date a live, shuffle, Rosario + vampire.
Si iti dau si cateva cu mult romance, insa nu sunt cu un singur baiat si multe fete : Kaichou wa maid-sama, Sukitte ii na eu, Bokura ga ita, Romeo x Juliet, Special A ( sarutul e mai spre final), Lovely complex ( aici mai intai fata il place, el o refuza, dupa el o place, si tot asa), Tonari no kaibutsu-kun, Nana, Itazura na kiss ( e si drama coreeana facuta dupa anime), Ookami shoujo to kuro ouji.
Si iti dau si cateva manga, care mie imi plac mult : LD-K si Black Bird.
Sper ca te-am ajutat, daca mai ai nevoie, nu ezita sa imi spui.

| anonim_4396 explică (pentru lSarcastiquel):

Am vazut mare parte din ele laughing o sa ma uit la ouran high school host club si dupa aia poate la uta no prince sama, sau poate amagami SS. care mi-l recomanzi din astea 3 sa-l vad primul?

| lSarcastiquel a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu siguranta Ouran. Are personaje frumoase, o idee interesanta si multa comedie laughing Apoi mie mi-a mai placut Uta no prince. Are personaje frumoase si o grfica buna, dar nu prea mult romantism. Si cel mai putin mi-a placut Amagami, desi e destul de ok, comparat cu celelalte doua, e al treilea.

| anonim_4396 explică (pentru lSarcastiquel):

Okay happy mersi

8 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Nu stiu daca e romantic sau ceva de genul dar toate fetele care stiu ca se uita la anime-uri lauda intruna anime-ul Clannad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

KamisamaKiss
Kamigami no asobi
Hiito no kakera
Sukiite li na i.o
Diabolik lovers

| Sakura13574 a răspuns:

Nisekoi
RomeoXJuliet
Soredemo sekai
Kaichow wa Maid sama
Kamisama Hajimemashita
Kimi ni todoke
Tonari no kaibutsu-kun

| CuloriHD a răspuns:

-Yosuga no sora
-Sora no otoshimono forte
-Monster musume no Iru Nichijou(este nou si momentan are decat un episod tradus)
-Campione!
-Dragon Crisis
-Seikoku no Dragonar
-Outbreak company
-Strike the blood
-The familiar of Zero
-Itsuka tenma no kura usagi
-Black Bullet
-Seiken tsukai no world break
-Infinit stratos
-Oreshura
-Madan no uo to vandis
-Highschool DxD
-Machine-doll wa kizutsukani
-Shinmai maou no testament
-Seirei tsukai no blade dance
-Gokukoku no brynhildr
-Kore wa zombie desu ca
-Juuou mujin no fafnir
-Absolute duo
-Date a Live
-Tinity seven
-Mashiro Iro Symphony
-Sakurasou no pe na Kanojo

In toate animeurile sunt mai mute fete pe un baiat si au si o grafica destul de buna dupa parerea mea

| PrettyLittlePsycho a răspuns:

Sukitte Ii Na Yo, Bokura Ga Ita.