| Ilarionus a întrebat:

Cine ar castiga dintre sasori si lee? argumente de ce.

Răspuns Câştigător
| Cristian2003 a răspuns:

Pai sa vedem cat de puternici sunt:
Lee este un ninja foarte rapid si puternic si este si un utilizator de taijutsu foarte priceput si stapaneste acel jutsu puternic 8 gates care il face extrem de puternic si rapid
Sasori este un papusar foarte puternic cam cel mai puternic papusar dupa chakraarerea mea si are o gramada de marionete umane si il mai are si pe Hiruko acea marioneta pe care il foloseste ca armura si sa nu uitam ca tot Sasori a creat cele 3 marionete ale lui Kanzuro cele 2 defensive si cea ofensiva si dupa parerea mea Sasori este mai puternic
Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| Akumaki a răspuns:

Clar Sasori. El practic sta degeaba si "manuieste" o papusa care il protejeaza + ca se mai adauga si acea otrava pe care o are in toate armele papusilor iar otrava este fatala. Lee nu are nici un fel de protectie, deoarece el foloseste taijutsu. Nici macar nu ar putea sa se atinga de un firicel din parul lui Sasori love struck. Deci Sasori castiga.