| stefan563 a întrebat:

Cine ar castiga Itachi vs Pain/Nagato?

5 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Pain,rinneganul e superior sharinganului.

| stefan563 explică (pentru zurick):

Si ce daca conteaza si cum il foloseste

| MistretulPufos a răspuns:

Nu mai stiu unde citisem ca daca Itachi ar cunoaste secretele lui Pain l-a putea bate

| KenNine a răspuns:

Normal si normal rinneganul dar deoarece pain nu e posesorul original nici macar nu face parte din clanul Uchiha, dar itachi e din clan si e geniu de mic.Si cum a zis si Tobi(Obito) oricat de mica putere are un sharingan dar daca utilizatorul stie cum sa il foloseasca poate invinge si un posesor de sharingan.Lupta dintre Uchiha Itachi si Sasuke daca iti aduci aminte Sasuke a distrus lume tskuomi a lui Itachi cu simplu sharingan.Dar Itachi l-ar vinge deoarece are sabia Totsuka sau sub denumirea de Sakegari(sigilare).Si poate sigila pe oricine chiar si un nemuritor.

| RikudouDrako a răspuns:

Mai mult ca sigur Nagato, nu uitati ca atunci cand a fost reanimat cu Edo Tensei. Abia au reusit toti 3 "Itachi, Naruto si Bee" sa-l invinga pe Nagato. Ken a zis ca Sasuke la invins pe Itachi in aceea lupta a lor, da normal ca la invins. Deoarece era foarte bolnav si mai mult de atat, sunt foarte sigur ca sa si lasat sa-l invinga, la fortat peste limite doar pentru al slabi enorm si sa-l faca pe Orochimaru sa iasa afara. Daca vroia cu adevarat sa-l omoare pe Sasuke si sa-i ia ochii ar fi terminat numai decat cu el. Cat despre Nagato, este adevarat ca nu este un Uchiha si ca ceilalti care au "Sharingan/Rin`negan nu au rezistenta unui Uchiha "ex:Kakashi", insa sa nu uitam ca Nagato este un Uzumaki, iar acestia ca si cei din Senju poseda o cantitate enorma de chacra. Tocmai de aceea Madara la ales pe el sa-i poarte ochii, deoarece este un Uzumaki, daca ar fi fost altcineva nu ar fi putut activa niciodata acei ochii