| T0T a întrebat:

Nagato sau Itachi? De ce?

Răspuns Câştigător
| Croampa a răspuns:

Oricat de mult imi place Nagato, sunt nevoit sa spun Itachi datorita sharinganului in mai multe forme, a genjutsu-ului si a Susanoo-ului!

| T0T explică (pentru Croampa):

Și Nagato are Rinnegan care e mai puternic, e forma evoluată a sharingan-ului.

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Da, si ce poate face cu el? In afara de faptul ca il controleaza pe Pain nu l-am vazut folosindu-l altfel... straight face

| T0T explică (pentru Croampa):

Păi nu asta era abilitatea rinnegan-ului principală ci una secundară reușind să facă posesorul să controleze alte corpuri prin intermediul acelor bețe chakra și fiind 6 cu abilități diferite, adică puterea rinnegan-ului era divizată. Faptul că îl controla pe Pain era o slăbiciune. Are 6 puteri principale acel rinnegan(cele 6 căi) și nu sunt deloc de neluat în seamă. Un posesor puternic de Rinnegan poate distruge dintr-o dată un sat, cum s-a văzut, poate absorbi dintr-o dată sufletul tuturor oponenților, poate să recupereze pe cel în cauză după orice rană, poate avea și abilități genjutsu deci Itachi nu prea ar putea să îl pună pe Nagato într-un genjutsu, poate absorbi orice bestie cu cozi invocând învelișul lui 10-cozi, statuia aia, deci cel în cauză poate deveni Jinchuuriki a lui 10 cozi ceea ce înseamnă foarte multă putere, invocă statuia demonică, controlează gravitația și posesorul, dacă e foarte puternic, poate aduce meteoriți sau să formeze din pământ ceva asemănător unui meteorit, poate convoca foarte multe creaturi puternice, poate readuce orice om la viață cu prețul vieții, poate absorbi chakra oponentului foarte lejer refăcând-și puterea și de asemenea poate absorbi orice tehnică, poate să își mecanizeze corpul putând să îl folosească ca o armă foarte puternică. Am văzut foarte clar în episodul când Nagato reînviat i-a făcut praf pe Naruto și Killer B, dar noroc cu abilitatea lui Itachi de a sigila orice. De aceea am pus întrebarea căci acea abilitate de sigilare a lui Itachi este foarte puternică și totul este neclar.

https://www.youtube.com/watch?v=iAEHMFOuIgc

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Mie dor de Shisui... crying

In legatura cu abilitatile enumerate mai sus, faza e ca toate aceste abilitati sunt impartite intre Pain. Yahiko are abilitatile Shinra Tense si aia cu meteoritu' improvizat din pamant, mecanizarea corpului o are Asura Path, luarea sufletelor e a lui Jigokudo, invocarea creaturilor e abilitatea lui Animal Path( care pana la urma au fost doi: tipu' ucis de Jiraiya si fata care a omorat-o Naruto cu Rassenganu'). Deci abilitatea care o poate utiliza Nagato el insusi e doar invocarea lui Gedo Mazo, restul sunt repartizate intre Pain!

| T0T explică (pentru Croampa):

Păi pentru că Nagato nu mai putea să își folosească corpul după ce s-a luptat cu Hanzo. Uite-te la video-ul ăla să vezi adevărata putere a lui Nagato. Toate aceste părți le posedă, dar în acel caz neputând să își mai miște corpul a fost nevoit să îl creeze pe Pain.

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Am vazut battle-ul ala de mult, dar tot timpu' a luptat prin Pain, doar la final( dupa ce au murit toti Pain) a primit el puterile( ca si in video).

| T0T explică (pentru Croampa):

El a avut mereu puterile dar degeaba le avea dacă nu se mai putea mișca. De aceea l-a creeat pe Pain.

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Aha... thinking
Apropo, am uitat sa te intreb, ce parere ai de poza mea? big grin

| T0T explică (pentru Croampa):

E mișto. E ăla din Tokyo Ghoul nu?

| T0T explică (pentru T0T):

Naki, parcă. Fratele lui Jason.

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Dap! big grin
Nu credeam ca-i vazut TG... thinking

| T0T explică (pentru Croampa):

L-am văzut acum ceva timp iar cu episoadele din sezonul 2 mereu am fost la zi. Mi-a plăcut.

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Si mie! big grin
Dar nu stiu de ce imi place mai mult de personajele secundare decat de principale... thinking
Naki, Noro, Tatara, Eto( acum am realizat ca mie-mi place Aogiri Tree)! big grin

| T0T explică (pentru Croampa):

Da, ce-i drept e un tip interesant. Eto acum eu cred că cam este printre personajele principale. Cel puțin este printre cele mai importante. Mie îmi mai place tipul ăla puternic cu păr alb și ochelari care a venit la sfârșit și s-a luptat cu bufnița. Era foarte puternic și foarte tare.

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Arima! straight face
Nu-mi place de Arima pentru ca se bate cu Eto... straight face
Da' stiu ca era un ghoul de rank SS si era tatal lui Amon/ un fel de parinte adoptiv/ popa care era inchis la CCG si tot Aogiri-ul a mers dupa el. Kaneki l-a gasit pe tipu' ala caratist si a primit o bataie ca-lumea si la final a devenit kakuja! thinking

| T0T explică (pentru Croampa):

Rectifică nu îți place pentru că o bătea pe Eto laughing Și mie îmi plăcea Eto dar când am aflat că e bufniță nu mi-a mai plăcut așa mult și după ce a făcut la final.
Faza cu bătaia și cu caratistul nu prea am înțeles-o. Adică nu prea știu cine era ăla și cum s-a întâmplat la final.

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Caratistu' are acelasi nume de familie ca si Rize... dar nu inteleg de ce l-a luat pe Kaneki la bataie. thinking
Nu am inteleg de ce Kaneki a devenit kakuja fix in momentu' ala, adica nu trebuia sa faca ceva canibalism pentru a deveni atunci?

| T0T explică (pentru Croampa):

Da nici eu nu am înțeles multe lucruri. Cred că vroia să îl elibereze și ăla l-a luat la bătaie dar Kaneki și-a revenit și l-a devorat, lucru nearătat în anime, ca multe altele. Asta fac unele lucruri neclarificate. Anime-ul este făcut doar din câteva episoade dar acțiunea cere mai multe episoade. Ăsta este punctul meu de vedere.

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Si eu nu am inteles unele chestii, adica Yoshimura, Irimi, Koma, Hide, Seido( prietenu' lui Hide care lucra la CCG) au murit? Daca nu vedeam cateva spoilere din manga imi era si mai neclar, dar tot sunt unele chestii care nu le inteleg.

| T0T explică (pentru Croampa):

Hide și Seido știu că au murit.

| Croampa a răspuns (pentru T0T):

Seido cred ca a murit, l-a inghitit Noro cu kagunele. Dar Hide era doar ranit( si nu stiu cum s-a ranit). Din manga stiu ca Shinohara e in coma dupa ce l-a salvat pe Juuzo din atacul lui Eto si Juuzo ramane fara un picior si ajunge in scaun cu rotile.

30 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Itachi. Cand eram mic il consideram cel mai puternic dintre toti. Pe Nagato nu il stiu deci nu ma pronunt.

| KamaSutra a răspuns:

Ma depaseste intrebareastraight face

| T0T explică (pentru KamaSutra):

De ce?

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

Fiindca habar n-am ce-s astea

| T0T explică (pentru KamaSutra):

Sunt 2 dintre cele mai tari personaje anime! Nagato e tipul din poza mea de profil.

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

Nu ma uit la animebig grin
dar multumesc de informare

| syd2 a răspuns:

Niciunul, ambii sunt morti. Chiar si daca nu-s fan naruto si socot plictisitor acest anime, m-am uitat la toate epizoadele. Cred ca daca as fi sa aleg cel mai puternic atunci cred ca as alege pe Madara, sau Obito.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Itachi a fost si va ramane preferatul meu, imi place mai mult povestea lui.

| bmliohndu a răspuns:

Itachi big grin si acum sa argumentez laughing))
Pai ce este drept rinenganul acela al lui Nagato are o putere deosebita insa exista o mare vorba care este cam asa:Nu conteaza puterea pe care o ai ci inteligenta cu care iti folosesti puterea pe care o ai big grin Itachi ii depaseste pe toti in inteligenta tocmai de aceea spun 100% Itachi