| Anyela2 a întrebat:

Cine imi zice cele mai comice bancuri cu Bula? sau si cu altcineva dar sa fie comice!

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Bula se întoarce dintr-o vizită efectuată în Africa de Sud. Curioşi, ceilalţi îl întreabă cum a fost, ce a făcut acolo. Cel mai mult mi-a plăcut la vânătoare de pliznoţi, în junglă. Toţi se uită lung. În cele din urmă, unul îşi ia inima în dinţi şi întreabă:
- Nu vă supăraţi, ce sunt ăia pliznoţi?
- Păi, seamănă cu oamenii, doar că sunt negrii, stau în copac şi când îndreptam puşca spre ei strigau: please not, please not!

A doua zi de Paşti, Bula vine la birou. Nici nu intră bine pe uşă că primul subordonat îl întâmpină respectuos:
- Hristos a înviat, domnule!
Bula zâmbeşte, dă din cap si trece mai departe. Nu trec două minute şi apare alt subordonat:
- Hristos a inviat,domnule!
- Ştiu, ştiu, am fost deja informat!

Profesoara le explică la şcoală copiilor:
- SIDA se poate lua în relaţia ea-el, ea-ea sau el-el.
Bulă:
- Doamna profesoară, în relaţia eu-eu, există vreun risc?

-Fa, Dană, du-te şi mai cumpără niste bere!
-Bulisor, poate îmi zici şi cuvântul magi! c?
- Hocus-pocus tu muiere, marş în fugă după bere!

Mai Bula, gasit-ai tu vreodata barbati
straini la tine in sifonier?
- Mai Gigele, n-am gasit nici un strain,
toti erau romani de-ai nostri.

BulA [ pleacă în Africa unde moştenise o plantaţie de bananieri. După un timp, Bulă se însoară cu o negresă. În noaptea nunţii, Bulă consumă actul căsătoriei, dar negresa nu scoate nici un zgomot. Bulă ingrijorat merge la un medic şi îi explică ce s-a întâmplat. Medicul îi spune:
- O fi din cauza căldurii mari.
- Şi ce pot să fac?
- Pune un negru de pe plantaţie să facă vânt cu o frunză de bananier în timp ce faceţi dragoste.
Bulă fuge repede acasă, cheamă un negru cu o frunză de bananier, intră în dormitor şi începe să facă dragoste cu soţia. Negresa rămâne la fel ca şi noaptea trecută. Bulă nervos sare din pat şi îl pune pe negru să facă dragoste, iar Bulă face vânt. Negresa în extaz. Bulă îi spune negrului:
- Ai vazut bă cum se face vânt?

Bulă se însoară şi, după ceva timp, se întîlneşte cu vechii lui prieteni, care îl întreabă:
- Băi Bulă, cum e nevastă-ta?
- Cum să fie, este marfă, doar că este cam somnoroasă. De cîte ori ieşim pe stradă, cînd vede un bărbat bine, ea mereu spune: "Mamă, ce m-aş culca cu ăsta".

Invatatoarea ii intreaba pe copii daca stiu o propozitie cu cuvintele evident si paradoxal. Nimeni in afara de Bula. Invatatoarea, placut surprinsa, ii da cuvantul.
Bula: Evident ca piz** e uda, dar, paradoxal, nu rugineste!
Invatatoarea auzind asta ii face morala lui Bula. A doua zi din nou:cine stie sa spuna o propozitie cu evident si paradoxal...din noi numai Bula!
Invatatoare:Uite Bula, iti mai dau o sansa... spune!
Bula: Evident ca p*** e tare, dar, paradoxal, nu se rupe!
Invatatoarea e din nou exasperata, se enerveaza si ii mai tine o data lui Bula morala si il sfatuieste ca in ziua urmatoare sa nu ridice mana, urmand a fii inspectie.Dar iata ca la intrebarea invatatoarei cu evident si paradoxal nu ridica mana decat Bula...inspectorul ii spune invatatoarei sa il lase pe Bula sa raspunda, iar aceasta accepta cu greu.
Bula: Evident ca pamantul e rotund,...
(invatatoarea rasufla usurata), dar, paradoxal, toata lumea se fu** pe la colturi! rolling on the floor

Erau Bula si cu Strul la nunta. Intre timp, pe Bula il trece pipi si iese afara sa rezolve problema, si-si prinde p*** in fermoarul de la pantaloni. Dupa care se intorce la nunta. Strula il vazuse, dar nu stia cum sa-i zica. Asa ca hotaraste sa-i zica sub forma de strigatura:
Strul: Bula uita-te la tine!
Bula: Ma uitai si-mi sade bine!
Strul: Bula uita-te mai jos!
Bula : Ma uitai si-mi sta frumos!
Strul: Bula uite-te-n opinci!
Bula: Aoleu, de p*** zici!
rolling on the floor))))))))))))

| Nick2012 a răspuns (pentru madyddd):

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor nu mai pot de ras mor de ras nu am imi putut respira cat am ras

1 răspuns: