| anonim_4396 a întrebat:

Da ca ar fi sa introduceti anime cuiva ce anime ia-ti arata sau credeti ca ar fi bine sa ii aratati?
eu cred ca fate zero, attack on titan, cowboy bebop ar fi un inceput bun

7 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Depinde ce gen ii place (indiferent film, carte etc.), ce hobby-uri are persoana respectiva.
Exemplu.
Daca ii place muzica i-as propune "Sakamichi no Apollon".
Daca ii place sportul "Major" si "Initial D". Iar exemplele pot continua.

| neca a răspuns (pentru ryuu):

Ma indoiesc ca da ca iti place sportu, muzica, etc o sa vrei sa vezi un anime sau film sau carte care sa aiba legatura cu ce iti place, adica lu taicameo nu ii plac super eroi el e genul de persoana cu fotbal si sport si chesti de genul dar cu toate astea i-a placut avengers pentru ca a fost un film bun, pe de alta parte nu i-a placut the blind side

| ピンク a răspuns:

Depinde acum daca e fata sau baiat laughing
Daca e fata, i-as recomanda sa se uite la Nana, K-On, Kuroshitsuji si Angel Beats!
Daca e baiat, cum ai spus tu, Shingeki no Kyojin, Soul Eater, Bleach (desi poate e putin cam lung pentru cineva care nu a mai vazut anime-uri) si poate Sword Art Online.

| Reiko a răspuns (pentru ピンク):

Mie mi-a placut Soul Eater chiar daca sunt fata, in schimb am renuntat la Nana dupa vreo 5 episoade. Mai degraba conteaza varsta. Daca persoana respectiva este un copil de 8-9 ani nu sunt sigura ca i-ar placea Death Note sau Shingeki no Kyojin, iar daca-i cineva de peste 20 de ani, K-on ar fi considerat prea copilaresc.

| Copildeciocolata a răspuns (pentru ピンク):

Kuroshitsuji laughing Cu baieti sexy laughing

| Legend69 a răspuns:

Eu am inceput cu "Death Note", o serie dramatica, dar totusi amuzanta... Mi-a aratat ca anime nu este asa de normal, si ca poate sa iti aduca si emotii. :3

| MarmotaZambitoare a răspuns:

Probabil ca primele ar fi cele Drrr!, SAO si Shingeki no Kyojin. Astea sunt printre preferatele mele.