| Al3xxxu a întrebat:

Stiti cumva un ANIME care sa fie aproape la fel ca attack on titan dar cu multe EPISOADE! Funda!

Răspuns Câştigător
| Raggy a răspuns:

In genul AOT, hmmmm?
Pai as putea spune Highschool of the Dead, Blue Exorcist sau Soul Eater. Sunt mare fana Attack on Titan (in caz ca nu se vede la avtar big grin ) si pot da doar animeurile astea ca sa fie aproape de genul asta, poate si Bleach.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Attack on titan e unic laughing Nu exista unul la fel ca el happy

| ElectrickFunny a răspuns:

Poti astepta pana incepe sezonul 2. Dar nu prea sunt animeuri la fel ca si Shingeki No Kyojin el are stilul lui, nu ca in restul animeurilor din genul lui (adica Action Shounen) in care de la inceput iti poti face o idee ca caracterul principal are o putere imensa.Adevarat si in A.O.T avem pe Eren care se poate transforma in titan dar nu este singurul si nu il face asa de unic.Acest anime nu are niciun plot protect si oricine poate muri, aici ma refer la caracterele de suport si nu la Armin, Mikasa si Eren.In plus acest anime iti da si senzatia de slabiciune in care stii ca nu este nimeni OP si sa rezolve tot doar dintr-o miscare.
Un animeu care seamane catusi de putin cu A.O.T este HighSchool Of The Dead.
Sper ca te-am ajutat.
Bye!

| Al3xxxu explică (pentru ElectrickFunny):

Vreau un anime tot asa de SUPEr! ca acesta dar sa fie cu multa actiune! nu neaparat la fel. la fel