| TheShade a întrebat:

Daca azi sunt zero grade, si maine e de doua ori mai frig, cat de frig va fi maine?

Răspuns Câştigător
| Cetateanulturmentat a răspuns:

Pentru ca 2X0 e tot 0 transformam celsius in farenheit.
0 celsius=32, 0 farenheit
32, 0:2=16.0 farenheit
16.0 farenheit =-8. 8889 grade celsius

15 răspunsuri:
| diaηα a răspuns:

-1°
So`? Corect? [haidii ca m-ai facut curioasa thinking

| Nymphetamine a răspuns:

Faina asta! --> 0°

| Deeaa a răspuns:

-2

| Forevăr a răspuns:

-2°

Echipa TPU.ro si ceilalti utilizatori iti multumesc!

| Narcis2007 a răspuns:

Ori 0 ori 273...

| Cetateanulturmentat a răspuns:

Daca intrebarea a fost cu "de doua ori mai frig " eu am calculat pe un caz particular. Uneori e de 1.8 ori mai frig si meteorologii zic de doua ori.Daca era sa ne mentinem la aproximari, atunci lasam doar " azi e de doua ori mai frig ca ieri". Datele fiind exacte in acest caz particular erau -8. 8889 din punct de vedere matematic.

| Mirel_8882 a răspuns:

Este o prostie luata de la prostii de la tv

| Isabela96 a răspuns:

-2 grade

| Adrian4759 a răspuns:

Tabla inmultirii cu 0 (zero) e cea mai usoara! Simplu, orice nr inmultit cu zero e tot zero, deci raspunsul final, zero!

| Scuturici a răspuns:

- 4 grade cred, dar daca stau sa ma gandesc mai bine...gradele celsius sunt la fel ca numerele intregi, iar daca 0 este element neutru adica e la mijlocul axei nr. inseamna ca a II-a zi vor fi 0 grade big grin

| Scuturici a răspuns:

Maryness ai calculat mult pe acolo si lumea considera inteligent raspunsul dar nu prea e asa...au mai fost zile in care erau 0 grade si a IIa zi nu au fost 8. 8889 grade

| Scuturici a răspuns:

Am stat si am reflectat mai mult iar temperatura nu poate fi determinata.Depinde de procnoza care este data de aparate speciala...nu are legatura cu inmultire adunare etc...problema de logica

| Scuturici a răspuns:

Aha...mda incep sa inteleg laughing

| KingofWaR1 a răspuns:

-2 grade

| SakuraBlooms a răspuns:

Logic e asa. Tempratura corpului x 2 cu un minus in fata... 30 parca x 2 ar fi - 60 de grade ca sa poti simtii diferenta