| RochEq a întrebat:

Dintre kakuzu si sasori cinei mai tare? funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Niklauss a răspuns:

Daca toata lumea zice Sasori eu am totusi impresia ca Kakuzu este mai bun. are : 5 vieti
tehnici cu 4 elemente
are bratelele alea care se lungesc si poate sa sugrume pe cineva.
se poate face tare ca piatra si pielea i s face neagra si atunci aproape nici un atac nu il poate rani. si multe altele. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Zoki a răspuns (pentru Niklauss):

Il supraestimezi pe Kakuzu, adica daca este atat de tare cum de a pierdut in fata lui Naruto si Kakashi? Faptul ca are 5 vieti nu schimba aproape nimic, doar trebuie sa fie ucis de mai multe ori.

Nu ma intelege gresit, poate ai dreptate, dar motivele pe care le-ai dat nu demontreaza asta.

| Niklauss a răspuns (pentru Zoki):

Da dar rasen shuriken cum ai spus tu era nivelul care e si acum numai ca la tinut in mana. si era de stiut ca il vor bate daca era naruto. si Sasori e chiar slab incat sa il bata 2 femei nu conteaza ca s-a lasat pe sfarsit ca pana atunci sakura ea dat cateva lovituri

| Zoki a răspuns (pentru Niklauss):

Probabil ai dreptate despre partea cu Naruto, dar tot nu inteleg de ce il consideri pe Sasori slab. Ca a fost batut de doua fete? Nu uita ca una din ele era bunica lui, ceea ce l-a facut sa -si aminteasca de trecut, de parintii lui. Cand te gandesti la chestiile astea nu poti lupta cu adevarata putere. Si daca te gandesti mai bine, iti vei da seama ca anume Chyo a fost cea care l-a invatat pe Sasori sa fie papusar, ii cunostea o parte din abilitati. Nu-l poti judeca doar pentru lupta asta.

10 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Kakuzu-i cel mai tare.
Hai Kakuzu!
happy
Pa, pa.

| Cristian2003 a răspuns:

Kakuzu este mai puternic

| Zoki a răspuns:

Buna

Kakuzu:

Cand a luptat cu Kakashi si Naruto a fost invins. In majoritatea cazurilor, Hidan facea partea grea in a ucide persoanele pe care le ''vana'' Kakuzu. De aici imi vine inca o idee, el face chestiile doar pentru bani. Singurul avantaj pe care il are e ca trebuie omorat de mai multe ori, plus diversele tehnici pe care le face. Sigur, e puternic, altfel nu facea parte din Akatsuki, dar nu e ceva spectacular. Spre exemplu, in lupta cu Naruto a fost invins de un rasenshuriken, tinand cont ca aceasta tehnica nu era chiar la nivelul cel mai inalt.

Sasori:

A cucerit o natiune cu cele 100 de papusi, l-a invins pe kazekage la o varsta frageda, transformandu-l intr-o papusa ( impreuna cu Iron Sand, cea mai puternica tehnica), a facut fata unei lupte impotriva bunicii lui si a Sakurei, dar a murit din cauza ca s-a lasat ucis.

Dupa parerea mea ar castiga Sasori, este mult mai puternic decat Kakuzu, dar si mult mai inteligent.

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna.
Sasori.

| RochEq explică:

We dar de ce este mai tarre?

| xXPandaXx a răspuns:

Sincer cred ca Sasori e mult mai bun ca Kakuzu.

| EllaMateeaNed a răspuns:

Sasori!