| Alexandru_Dascalescu_1996 a întrebat:

Hei as vrea sa stiu daca ma puteti ajuta care ar fi niste anime-uri bune eu am vazut : Naruto, Attack on titan si Bleach

Răspuns Câştigător
| Dalyan a răspuns:

Buna! Depinde de genurile care iti plac.Iti recomand cateva care mi-au ramas la suflet dintr-un motiv sau altul:
*Code Geass;
*D.Gray-man;
*Darker than Black;
*Fullmetal Alchemist;(Fullmetal Alchemist: Brotherhood-Asta a aparut dupa cel precizat, am auzit ca este foarte bun, dar nu am avut timpul necesar sa il vad pana acum.Au la baza aceeasi poveste dar pe parcurs devin total diferite);
*Gungrave(Este o grafica mai veche dar e foarte bun anime-ul);
*Hellsing Ultimate;
*Jigoku Shoujo;
*Kuroko no Basket;
*Magi: The Kingdom of Magic;
*Nanatsu no Taizai;
*Psycho-Pass.
Am sa ma opresc aici. Daca mai vrei lasa mesaj. Sper sa gasesti ceva care sa iti placa.

8 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

One Piece, DBZ, Saint Seiya, am auzit lucruri bune si despre Erased si TTGL.

Nu Death Note sau Fairy Tail, sunt plictisitoare sau bazate prea mult pe nakama power.

| Mihai1800 a răspuns:

One Piece /Fairy Tail/ Tokio Ghoul/ Beelzebub /ASword art Online/ No Game No Life etc.

uite doua site-uri unde ma uit eu
alege ce vrei

https://deseneanime.ro/lista_anime/

https://www.anime4fun.ro/proiecte-anime?type=0&state=0&order=0

| lovelessAlex24 a răspuns:

Incearca Jojo's Bizarre Adventure si Hunter x Hunter.Amandoua sunt foarte interesante, iti garantez.Jojo are mai multe pari, trebuie sa incepi cu Phantom Blood. Dupa Battle Tendency, Stardust Crusaders si Diamond Is Unbreakable.Eu m-am uitat de pe Anime G.

| B3AST a răspuns:

Hirai Nikky, Bleach, Fullmetal oricare,, Dragon Ball Z, Soul Eater. Nu-s sigur dac toate o să-ți placa, eu am văzut câteva episoade din toate și mie mi-au plăcut.

| TheGirlInBlack a răspuns (pentru B3AST):

Nu sunt eu experta in anime, dar sunt sigura ca este Mirai Nikki, nu Hirai Nikky. Am vazut ca mai mentionase cineva de mult asta, si mi-a ramas numele in cap pentru ca mi se parea dragut. Speri ca nu te superi ca te-am corectat.

| B3AST a răspuns (pentru TheGirlInBlack):

Eu am răspuns direct care îmi aminteam ca erau și sunt bune. Nu am și căutat numele lor pe net.winking

| EnnE a răspuns:

Death Note - nu are asa multe episoade ca Naruto, Bleach sau Attack on Titan, are vreo 25 sau 30, nu mai stiu exact. Iti spun sigur ca o sa-ti placa, nu-ti spun nimic mai mult decat ca o sa-ti placa sigur.
Fiary Tail, One Piece, Code Geass, Dragon Ball.