| Siminaaa a întrebat:

Hei! Aș vrea și eu să știu ce se întâmplă în anime-ul "Death Note", mai ales care-i faza cu Near și Mello (știu că sunt succesorii lui L), dar și ce se întâmplă până la sfârșit. Este adevărat că moare L?

Ps: Nu am văzut decât până la episodul 19, iar tot ce știu este aflat din diferite site-uri.

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| onneshhott a răspuns:

Frate ar trebui sa te uiți la serial că să înțelegi însă îți voi explica puțin.
L nu moare la finalul seriei ci este ucis de Light și după continua inca câteva episoade cu Near care îi ia locul. Apoi multe persoane afla despre existența carnetelor.Mello este supărat că Near a fost ales că succesor al lui l si își face rost de o Banda de mafioți reușește să pună mana pe un carnet și într-un final este ucis de Light. Tatal lui Light moare și el este desemnat șeful poliției.Mă rog după sunt multe întorsături Near își dă seama că Light este Kira si multi oameni își pierd încrederea în el.Light neagă că este Kira si propune o întâlnire cu Near.Desigur Light vine cu un plan Și Near la fel.și în final Light din păcat moare. Spun din pacate pentru că eu sincer am ținut cu Light. Sunt 37 de episoade ar trebui sa le vezi pe toate că să înțelegi cu adevărat ce se întâmplă.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat