| Andreea9908 a întrebat:

Hei,TPU! Am 15 ani si de cativa ani am cam renuntat la desenele animate,insa in aceasta seara mi-am reaminitit cat de frumoase erau desenele animate si cu cat drag ma uitam la ele. Pe minimax era un desen animat despre o familie de animale asemanatoare tigirlor(doar ca aveau puncte negre in loc de dungi) si care traia in copac. Animalele aveau un limbaj al lor,format dintr-un singur cuvat,rostit cu mai multe intonatii. Aceasta familie era protejata si ajutata de un copil ce traia in apropiere,iar animalele erau vanate de un om rau. Atat imi amintesc, deoarece eram foarte mica cand le vizionam si m-as bucura nespus de mult daca mi-ati spune cum se numesc. Dau fundita! happy

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

Se numeau Marsupilami. Si mie imi placeau foarte mult...si eu zic ca nu conteaza varsta. Daca vrei sa te uiti la desene animate, uita-te linistita. Oricum, desenele de mai demult erau mai frumoase...acum nu m-am mai uitat, dar din cate vad aproape toate sunt foarte violente.

2 răspunsuri:
| AdrianaBacescu a răspuns:

Marsupilanii.

| JIJ a răspuns:

Se chemau marsupilanii, desenele sunt faine dar omaenii, pentru ca au crescut, zic ca desenele sunt pentru copii, dar eu zic ca sunt pentru toata lumea