| 德尼莎 a întrebat:

vreau si eu un anime de dragoste dar sa aiba putina actiune (si o scurta descriere)
cu vampiri dar de dragoste neaparat ceva gen diabolik lovers, vampire knight sau chiar dance in the vampire bund (si o scurta descriere neaparat)
cu demoni *dar sa fie si ceva romantic* (tot asa o scurta descriere) Cel mai bun raspuns primeste FUNDA >*

Răspuns Câştigător
| Francyxx a răspuns:

Pai sa incepem.
Cu demoni:
*Inu x boku ss:Este vorba despre o fata care era demon si vroia sa traiasca pe cont propriu asa ca se muta la Ayakashi Kan acolo se puteau muta doar cei care aveau puteri. dupa ce se muta primeste un majordom pe care nu il ceruse si dupa ceva timp se indragosteste de el.
*Karin este o poveste fantastica si comica despre o adolescenta pe nume Karin Maaka, ea traieste in Japonia impreuna cu familia. Desi pare o fata normala, ea face parte dintr-o familie de vampiri care traiesc o viata modesta, sug discret sangele oamenilor.
Karin nu este un vampir obisnuit, precum membri familiei sale, ei nu-i place intunericul, nu se hraneste cu sange, din contra, ea produce sange in exces si-l transfera in victimile sale.
Chiar daca face parte dintr-o familie de vampiri=, Karin merge la liceu unde se va imprieteni cu Kenta Usui. Acesta va ajunge sa-i cunoasca familia si sa faca parte din viata ei.
*Kuroshitsuji e un anime foarte bun.
Este vorba de un baiat ce face un contract cu un demon, baiatul fiind un nobil de 13 ani ce cauta razbunare...E super.
*earl and fairy Este un anime dragux dar este cu zane nu chiar cu demoni..Este vorba despre o fata care era doctor de zane si un baiat care o angajase pentru a putea ca el sa fie urmatorul rege albastru sau ceva de genul. oricum este frumos si ei se casatoresc.
Acum cu oameni.

*Nana este un anime frumos si este bazat pe fapte reale.Este vorba de doua fete care se numeau nana..Se intalnesc intr-un tren si raman prietene si aveau caractere complet diferite ajung sa se intalneasca iar can incercau sa isi cumpere un apartament si locuiesc impreuna.
* Kaichou wa maid-sama - este vorba despre o fata care studiaza la un liceu de baieti si ea este perfecta in toate dar are un secret, ea lucreaza la o cafenea si nu vrea sa afle nimeni, dar intr-o seara cel mai popular baiat din scoala o vede si alege sa pastreze secretul deoarece el o place, pe parcurs si ea va incepe sa-l placa
*Itazura na kiss - o fata pe nume Kotoko din clasa F ( cea mai slaba clasa din liceu ) este indragostita de cel mai inteligent baiat din liceu ( clasa A ) si in ultimul an de liceu se decide sa-i scrie o scrisoare de dragoste, dar acesta o refuza spunandu-i ca uraste fetele proaste.Pe parcurs ea o sa se mute in casa lui impreuna cu tatal ei... de aici trebuie sa descoperi tu singura restul, oricum e foarte frumos
*Tonari no koibutsu-kun sau My little Monster - este vorba despre o fata care invata foarte bine la scoala si un baiat inteligent care datorita unor conflicte in care a intrat nu mai frecventeaza scoala pana cand apare fata aceasta.
*Sakamichi no Apollon - Din cauza situaţiei financiare a tatălui său, bobocul Kaoru Nishimi se mută singur din Yokosuka în Kyushu pentru a locui cu nişte rude. Până atunci, Kaoru fusese un onorabil student care avea obiceiul să păstreze totul pentru el, dar s-a schimbat după ce l-a cunoscut pe „băiatul rău" Sentaro Kawabuchi. Datorită influenţei colegului său, Kaoru simte o atracţie către jazz şi îşi găseşte primul prieten. De asemenea, el învăţă şi cât de distractiv poate fi să cânţi ceva alături de o persoană apropiată.
*Suki te ii na eu: O fata mai putin populara, pe care colegii o evita si care este singuratica mai mereu, se indragosteste de un tip suuper popular, pe care il cucereste dandu-i un picior in fata (el se apara). De la aceasta... lovitura porneste o aventura plina de dragoste, umor si mult suspans.
*Kimi ni todoke: O fata pe nume Sawako, primeste inca de mica porecla Sadako. Dupa cum se stie Sadako este personajul principal din The Ring, iar fiind asociata cu aceasta...creatura, ea capa reputatia unei fete care poarta ghinion, vorbeste cu fantomele si e foarte rea. Dar de fapt are o personalitate surprinzatoare, si acest lucru il afla un baiat care ajunge sa se indragosteasca de ea. Cu ajutorul lui ea isi face prieteni noi si trece printr-o multime de peripetii.
*Kaichou wa maid-sama: Intr-o scoala de baieti, un grup de fete incearca cu greu sa se integreze. Aici intervine Misaki, care devine presedinte restaurand ordinea si garantandu-le fetelor un sejur placut la aceasta scoala masculina. Pana cand, in viata ei intervine Usui. Incepand din momentul in care acesta o vizeaza, viata ei capata o intorsatura care se contureaza incetul cu incetul pana capata putere
Si cam atat pe moment. Daca mai vrei sa ma anunti happy