| clautzuuboy20 a întrebat:

Helau TPU! Dati-mi si mie un anime gen Sword art online,fara ac(c)el world.
Sau daca nu,vreau si eu un anime gen special A,sau unul comedy, school (optional), romance. Mersi!

Dau fundoii devil

Răspuns Câştigător
| PikaPiku a răspuns:

Toradora
Mayo Chiki!
Infinite Stratos
Inu x Boku SS
Air Gear
Zero no Tsukaima
Full Metal Panic ( are 3 sezoane, al treilea Fumoffu a fost extrem de haios)
Ouran High School Host Club
Fruits Basket
Honey and Clover
Rosario to Vampire
Kimi ni Todoke
Kamisama Hajimemashita
Hyouka
Paradise Kiss
Shugo Chara

Comedie si romance gasesti in toate, school in majoritatea big grin Spor la vizionat, toate meritawinking

8 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Gen Sword Art si primele anime-uri avand o poveste virtuala sant;

. hack//Legend of the Twilight
. hack//Quantum
. hack//Sign
. hack//Roots

| clautzuuboy20 explică:

Mersi dar am vazut Bleach, Digimon, Tsubasa, Bakuma, si kilari o sa vad daca-mi place.

| clautzuuboy20 explică:

Multumesc tuturor, majoritatea le-am vazut.hee hee

| ryuu a răspuns:

Salut.

- Btooom!
- Ixion Saga DT
- [C] The Money of Soul and Possibility Control
- Gantz (2 sez)
- Deadman Wonderland

Urmatoarele sunt Romane, Comedy, School :

- Paradise Kiss
- Nana
- Skip Beat
- Nodame Cantabile (3 sez)
- Bakuman (3 sez)
- Itazura na Kiss
- Ouran Koukou Host Club
- Kaichou wa Maid-sama!
- Kareshi Kanojo no Jijou

Vizionare placuta!

| Dalyan a răspuns:

Hei iti recomand "BTOOOM" aduce oarecum a Sword art online..Si "Devil 2 the animation"(nu are asa mare legatura cu asta dar zic ca merita sa il vezi)
Comedie:"Ouran Hight School Host Club" "Yamato Nadeshiko Shichi Henge" "Koutoura-san"
Romance:"Earl and fairy" "Kami-sama hajimemashita" "Bokura ga ita" "Paradise kiss (e ceva mai dramatic dar e frumos)".

| Arikirinmotoka a răspuns:

Gen Sword art online este 11eyes.

| Alezuza a răspuns:

Incearca Lovely complex si Kaichou wa maid-sama sunt comedy school romance si ar mai fi si Clannad si School days dar astea sunt drama-school-romance

| gicoz a răspuns:

Incearca BLEACH, Bakuman, Kilari, Capitanul Tsubasa... Digimon.