| lary1399 a întrebat:

Hey fani anime si manga! Va interesat vreodata sa invatati japoneza? Daca da (si chiar v-ati apucat sau aveti de gand), de pe ce vreti sa invatati(gen carti, site-uri, CD-uri...)?

11 răspunsuri:
| ღAnaSawakoღ a răspuns:

DAAAAAA! AM MII DE CARTI ACASA PESTE 11 laughing. Scuze m-a luat valul. Ei bine eu am invatat singura pentru ceva timp dupa carti si dupa m-am inscris la un curs ^^ (mai am o luna si il termin TT). Eu iti recomand sa te inscrii la un curs.

| Sociopat a răspuns:

Niciodata.

| ryuu a răspuns:

Poti sa inveti de pe site-uri, carti etc.

http://www.japanesepod101.com/

Dar, daca vrei sa te apuci serios sa inveti limba Japoneza, te sfatuiesc sa te inscrii sa cursuri. Dupa parerea mea, una este sa inveti cu un profesor si alta e sa inveti singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am o carte cu cd(le-am luat impreuna, lectiile din carte sunt puse si pe cd ca sa poti invata mai bine pronuntia-si chiar merge!) am luat-o de la librarie- nu demult cu 45 de lei de la editura Polirom(chiar merita) inainte invatam si eu online si mergea, totusi depinde cat vrei sa inveti.

| javiga a răspuns:

Wa eu chiar am un avantaj foarte mare, am auzit ca la scoala la mine se vor face cursuri despre aceasta limba.As invata-o cu mare drag!

| lary1399 explică (pentru javiga):

Vreau si euuuuu!

| 0NewLife a răspuns:

Nu, dar cunosc destule cazurihappy. Cea mai buna metoda ar fi sa mergi la meditatii, dar am auzit ca sunt cam scumpesad.

| ZukiPanda a răspuns:

Da am cateva carti si mai invat si de pe net. Totusi, cel mai bine e sa faci cu un profesor. De exemplu la Scoala de Japoneza Sakura sunt cursuri de japoneza, manga, origami. O prietena merge la japoneza si la manga si a zis ca ii place foarte mult.

| lary1399 explică (pentru ZukiPanda):

Si scoala astaa unde e? In Japonia? happy

| ZukiPanda a răspuns (pentru lary1399):

Nu, e in Bucuresti. Pentru mai multe informatii, site-ul lor e asta:
http://www.scoala-japoneza-sakura.ro/
Sper ca te-am ajutat.:)

| MariMariaMariuca a răspuns:

Da, chiar m-am apucat. Din cauza animeurilor big grin
Eu imi iau cursuri de la Eurocor. Sunt foarte bune. Poate mai incolo voi face cu un profesor, cine stie.
Daca vrei sa te apuci, sa stii ca nu e o limba foarte usoara, iar scrisul e si mai si. Dar cu multa perseverenta o sa reusesti. SUCCES! happy