| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de anime. Am tot auzit de cuvantul "plot", si am cautat pe net ce inseamna, dar nu am gasit un raspuns care sa ma multumeasca. Imi pluteti explica si mie ce inseamna? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Plot-ul se refera la toata actiunea dintr-un anumit anime/serial sau chiar creatie scrisa.

Plot-ul in sine nu se refera la schimbarile neasteptate... acelea se numesc "plot twist".

Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Plotul este acţiunea unei poveşti, anime, film etc sau suma evenimentelor din acea poveste care dau finalul ei.

| Clorox a răspuns:

Exemplu din charlotte: Yuu fura toate puterile din lume si intr-un final moare pentru ca a furat o putere malefica care il omoara... Nimeni nu s-a asteptat sa moara, chiar daca este personajul principal, asta este plotul!
Pe scurt... Se intampla ceva la care nu te astepti! Scuze ca nu am putut sa ma exprim mai bine

| Superior a răspuns (pentru Clorox):

Nu moare! Isi pierde amintirile doar...

| Clorox a răspuns (pentru Superior):

No sh*t sherlock! Am zis ca este un exemplu straight face

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Yuu nu moare, doar ca la final isi pierde memoria. Nu ai vazut ca il cara Nao in scaun cu rotile? Oricum, mersi pentru ca m-ai lamurit.

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Am gresit!
Ala este plot twist, exact cum a zis Blytzlike!

| vlad1000 a răspuns:

Plot-se refera la toată actiunea petrecuta intr.un anime happy

| Dicu_Daniela_ a răspuns:

Am auzit de acest cuvânt de la fiul meu, pasionat de jocuri online. Plot înseamnă un loc al tău, un spațiu, teren.