| Yzzza a întrebat:

Hey TPU!happy Si ce farse ati facut azi de 1 aprilie la scoala profesorilor?laughing

8 răspunsuri:
| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Pai noi ne-am gandit sa o pacalim pe diriga rau de totlaughing!
Si in pauza mare (20 min) ne-am dus in clasa la niste pici de clasa 1 (ei aveau sportu). Mda...Ora care venea aveam dirigentia. Si doua fete (ca sa nu le spun alt fel) din clasa au spus sa mergem sus inapoi la clasa noastra ca s-o sunat si nu mai vroiau sa faca farsa. Eu am zis: "-Da ce pana mea, nu mai facem?" si un baiat o zis : "-X si cu Y o zis" si eu"-Da voi va luati dupa X si Y?" si colegu meo o tipat in gura mare "-Hai inapoi jos in clasa la bighidii!". Da nu au venit toti colegii si au ramas vreo 4 in clasa. Au trecut vreo 10 minute si am zis ca s-o speriat diriga si sa mergem inapoi in clasa la noi. Da ea nu era speriata, ne trecea apsentelaughing (asa a zis o fata care o ramas in clasa). Boon. Ne-o intrebat unde am fost, si noi am spus ca am fos tin parc. A zis: "-Rezolvam noi indata". Vorbea cu profa de religie si cand a plecat profa ea a intrebat : "-Unde in parc?" si eu am zis "-La statuie" (este un parc unde este o statuie uriasa si noi ii spunem la statuie). Si a inceput sa se enerveze si a zis : "-Stati putin, cum ati fost voi la statuie? Cine va lasat pe voi la statuie? V-am lasat eu cumva? Cine va lasat" si era destul de nervoasa. Si un coleg o zis "- Pacaleala de 1 Aprilie!". Sa vezi ce fata o facut diriga` ceva de genu straight face apoi a inceput si ea sa radalaughing!
Da noi nu vroiam sa spunem asa devreme pacaleala de 1 aprilie fiindca vroiam sa mai tinem putin sa o enervam si cand lua catalogu sa ne puna cate-un 2 sau sa ne scada nota la purtare atunci vroiam sa zicem. Da l-o mancat undeva pe ala... Unii dintre noi am tipat la el da nu mai avea rost!
Oricum a fost tare!
Sa-i fi vazut fata la diriga` mama!laughing
sper ca ti-a placut!
Bye!

| Pisicuța a răspuns:

M'am prefacut ca imi curge sange din nas si sa vezi ce s-a speriat profa de romana laughing. Incepea sa intinda scaune, mi-a zis sa ma intind si sa intind mana in sus si cand vine sa ma spal nitel cu niste apa "Pacalealaaa de 1 Aprilieee!". Cand profa se uita la mine, ceilalti radeau de nu se putea laughing.
Farsa asta au mai facut'o doua colege si sa vezi cum a mers:
1. Aveam istorie si domnu ne'a facut'o pana la urma, cred ca profa de romana il avertizase inainte.Toti ii ziceam "Domnu,lui X ii curge sange din nas!",toti ne prefaceam ca ii curge sange din nas,ne agitam,dar degeaba,pe el il durea in cot, si asa a stat colega mea cu nasu roz pana la sfarsitul orei.Ah, profu de isto ne'a zis sa stam 10 minute se recapitulam lectia ca ne da test din ea si apoi zice ca dam test urmatoarea ora laughing.
2. Aveam ora de desen.O facusem pe colega in pauza rosie tare, si pe degete era rosie.Si apoi venea domnu,noi il alarmam,ne strangem langa colega si apoi zice profu de desen "Bai,la voi,numai tampenii se intampla",atunci ii spuse si un coleg ca o lovise,cea ce era o minciuna. Apoi adauga profu "Mai, asta nu e cumva o farsa sau ceva?".Noi negam acolo,"Nu domnu, nu!" si apoi zicem noi "Pacaleala de 1 apriliee!".
In pauza colega a stat si 15 min din ora urmatoare sa se spele si tot nu se spalase bine si cand a venit la ora incepem sa ii zicem "Ce faci,mai Rudolph?". Apoi incepe profa de romana "Rudo-,ah Sonia,nu stiam ca s-a prelungit pauza, ma scuzati, vin atunci mai tarziu".Si iese ea dar lasa pe catedra niste hartii care pareau sa fie testele de la ultimul test si pe ele erau doar 4. Apoi intra iar si zice "Pacaleala de 1 apriliee!".
A fost super azi happy.

| Izma a răspuns:

1. I-am pus ketchup pe scaunul dirigintei
2. I-am pus 2 pioneze pe scaunul profesorului de fizica
3. Unu dintre colegi a facut spume la gura
4. Am legat 5 lei cu o ata si toti elevii incercau sa ii prinda
5. Mi-am adus pisica la scoala si i-am dat drumul in timpul orei de matematica

Amuzant?! nu prea oh go on

| ???? a răspuns:

Toti colegii am venit de acasa cu pijamamlele si la fiecare ora nil e luam pe noi laughing.
saracii profesori se speriau laughing

| bombănucleară a răspuns:

La noi profesoara ne-a dat maxim.Noi ne-am prefacut ca chiulim si ne-am dus in baie.Am stat vreo 15 min dupa ce s-a sunat de intrare, apoi ne-am intors in clasa.Cand am intrat, doamna nu era deloc fericita.Ne-a zis:ma bucur ca ati stat asa mult, ca am avut timp sa va trec absente.Acum,scoateti o foaie de hartie.Si eu am zis:Haideti, doamna, ca stim ca e 1 aprilie.Si ea a raspuns,uitandu-se la mine de parca era gata sa ma inpuste,:Ba, tu comentezi, scoate odata o foaie dfe hartie.Eu,speriat,am scos foaia.Iar ea ne-a spus:Scrieti:Azi am luat plasa de la profesoara noastralaughing

| Steffi a răspuns:

Am pus langa catedra o bancnota falsa de 50 lei si faceam pe noi de ras cand o vedeam de profa ca se uita la bani si ii impinge cu piciorul, se uita la ea, dar nu are curaj sa ii ridice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi il iubim mult pe profu de bio si i-am pus lipici si acoarele pe clantalaughing
si dupa in timpul orei face la un coleg(Seby)ca l-a atins putin si face"nu ma mai atinge bai treci imediat la banca ta"
laughing

| Laurentiu642 a răspuns:

Nmc