| lolvere a întrebat:

Ce farse ati facut profesorilor?

7 răspunsuri:
| Mwhahahaa a răspuns:

Pai era iarna si aveam fizica de la 5 la 6. Era intuneric afara. Noi ne-am stins becurile, in clasa era intuneric si noi ne-am ascuns dupa banci, iar cand a intrat profa nu ne-a vazut si s-a panicat.Atunci am iesit si am strigat "Here, here, here" rolling on the floor

Sau de 1 aprilie, era domn profesor de informatica si a intrat in clasa, a vazut ca nu e nimeni(credea ca nu vrem sa intram la ora lui), a deschis catalogul si se pregatea sa ne puna absente cu chiul.Cand a vrut profu' sa iasa din clasa observat ca usa era incuiata si ca a ramas acolo. Logic a mai stat putin, a verificat usa, bla bla bla si chiar cand sa puna mana pe telefon sa sune, noi am aparut la fereastra si l-am intrebat ce a facut.Si el era foooarte nervos pe noi. L-am pus sa mai incerce o data usa, poate cine stie.merge,si a mers.Va dati seama ca el era ":O wooow" cand a vazut ca noi eram in cealalta parte a scolii si nu stia cine l-a incuiat sau cel putin, cine i-a jucat o festa. Dar bineinteles, noi am fost! rolling on the floor Numai ca ne aliasem cu doamna de serviciu sa ne ajute:d ehe...si cand profu' a intrebat-o pe doamna de serviciu daca ea i-a jucat festa, aceasta i-a spus ca nu ea, ca dansa atunci era in baie, facea curatenielaughing si ca cica are si martora...pe doamna de romana.care pana la urma urmelor, ne-a fost complice again!laughing

Mai sunt multe "farse" (daca le pot numi asa) care le-am facut profesorilor si in clasele 1-4, dar mi-e lene sa scriubig grin deja ma dor degetelelaughing

| Doddel a răspuns:

I-am indoit piciorul la scaun si cand s-a pus pe el a cazut pe jos

| Denisa a răspuns:

Nu am mers o zi intreaga la scoala si am facut afis pe care l-am lipit pe usa si am scris: "Elevii clase X-G nu vor veni azi la ore. Daca nu va convine vorbiti cu dirigintele. El e vinovatul!"

| ducu1991 a răspuns:

Iam pus la proful de istorie o galeata cu apa deasupra usi si i-a cazut direct in cap si tot sa udat

| deutza_3149 a răspuns:

Cea mai tare farsa i-am facut-o profului de mate. O colega sa facut ca lesina iar proful sa panicat foarte tare si cum era cam batran nici nu a observat ca noi muream de ras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odata i-am udat scaunul profei de romana laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaura in postament, in dreptul catedrei. Amplasat (strategic, evident) scaun cu piciorul deasupra gaurii. Intrat in clasa profa de germana. Asezat pe scaun. Intrat picior de scaun in gauroi de postament. Disparut profa de germana undeva sub catedra. Revenit profa de germana pe linie de plutire, cam de 127 de ori mai putin amuzata decat malacii din clasa. Dat lucrare la malaci. Malacul de fata nu mai vrea sa-si aminteasca nota.