| ღஜღpikapikaღஜღ a întrebat:

Hey TPU!

Stie cineva niste anime?! De preferabil romance si comedy, dar fara demoni? Si descriere!

Funda!

Răspuns Câştigător
| Mirunikuuu a răspuns:

Kaichou wa maid sama

Highschool of the dead *revolultie, revolutie*laughing
Un virus periculos a infectat aproape toată lumea, transformând oamenii infestaţi în morţi vii (zombie). Anime-ul prezinta povestea unor tineri liceeni care sunt loviţi prematur de vestea că trebuie să se lupte împotriva unor zombie hidoşi. În ciuda luptelor şi a morţilor vii acest anime are şi scene mai…apetisante.

Uta no Prince-sama
Haruka este o fată modestă, îndrăgostită de muzică ce intră la Academia Saotome pentru a își urmări visul de a compune. Aici este înconjurată de potențiali idoli din care unul va trebui să devină perechea sa pentru audiția de absolvire.

Maji de Watashi ni Koi Shinasai!
Oraşul Kawakami e faimos pentru dedicaţia puternică faţă de strămoşii lor samurai. Un spirit de luptă sănătos e întotdeauna preţuit şi chiar e un factor important pentru succesul la şcoală. Yamato, un student din anul II de la Liceul Kawakami e întotdeauna cu prietenii săi (4 băieţi şi 3 fete). Se cunosc cu toţii de când erau copii şi au făcut multe lucruri împreună. Deşi au mulţi alţi prieteni, acest grup de şapte e unul unit, inseparabil. Având chiar o bază secretă unde se întâlnesc. Odată cu noul semestru primesc 2 fete noi în grup şi în scurt timp lucrurile încep să se schimbe...

Ouran High School Host Club
Fujioka Haruhi a câştigat o bursă pentru Academia Ouran, o şcoală rezervată pentru cei bogaţi şi faimoşi. În ciuda a ceea ce ceilalţi studenţi ar putea crede despre ea, Haruhi nu acordă atenţie aparenţei fizice ori faptului că e un om de rând. Din nefericire pentru Haruhi, zilele ei de şcoală iau o întorsătură drastică când dă peste Clubul Gazdelor, un club de elită pentru băieţii super bogaţi şi frumoşi care îşi folosesc trăsăturile specifice şi farmecul pentru a delecta doamnele. Accidental Haruhi sparge o vază a clubului în valoare de 8 milioane de yeni. Neputânt să o plătească în bani, aceasta se regăseşte fără altă opţiune decât să lucreze pentru Clubul Gazdelor, devenind ea însăşi o gazdă masculină.

Rosario + Vampire
Printr-o coincidenţă bizară, Tsukune Aono a fost admis accidental la Academia Youkai, o şcoală pentru monştrii. Chiar când credea că va fugi de acolo, o întâlneşte pe frumoasa Moka, cea care îi va schimba starea de spirit. Oricum, ea se transformă într-un vampir puternic când îi sunt date jos mătăniile de pe piept. De aici, Tsukune este prins într-o lume fantastică, el fiind singurul om din acea şcoală.

Tonari no Kaibutsu-kun
Mizutani Shizuku e genul de persoană căreia îi pasă doar de note. În urma unei neînţelegeri îl întâlneşte pe Yoshida Haru care e convins că sunt prieteni şi care îi schimbă total viaţa. „Tonari no Kaibutsu-kun" e povestea de dragoste a unei tinere indiferentă la lumea din jurul ei şi a unui băiat cu suflet mare, dar neînţeles.

Dn Angel
Niwa Daisuke este un adolescent normal până când ajunge la vârsta de paisprezece ani. Încearcă să îi spune fetei de care este îndrăgostit despre sentimentele sale, însă dă greș. După acest moment, de fiecare dată când se gândește la ea, se transformă într-un hoț legendar cunoscut sub numele de Dark Mousy. Mama sa cunoaște acest lucru și se folosește de Dark pentru a fura anumite obiecte de valoare, scopul din spatele acestor acțiuni fiind aflat de Daisuke mai târziu pe parcursul acestei serii.

Clannad
Pierzându-şi mama când era mic, având o relaţie rece cu tatăl său, nevoit să renunţe la visul său de a juca baschet din cauza umărului său dizlocat, tânărul Okazaki Tomoya, elev în anul 3 de liceu, alege un drum greşit, începând o viaţă de delicvent. Îl întâlneşte pe Sunohara Youhei, care devine cel mai bun prieten al său, de asemenea şi el un delicvent. Indiferenţi în privinţa şcolii, cei doi îşi petrec majoritatea timpului în camera din internat a lui Sunohara, fără a face nimic, lipsind de la ore. Dar viaţa lui Tomoya începe să se schimbe încetul cu încetul din momentul în care întâlneşte o fată aparent ciudată, Nagisa Furukawa, în drum spre şcoală, pe care o încurajează în acel moment. Ea repetă ultimul an din cauza absenţelor făcute în anul trecut, datorate unei boli. Visul ei e de a restabili Clubul de Teatru, care era desfiinţat. Fără să-şi dea seama, Tomoya se apropie de ea, ajutând-o să-şi îndeplinească visul. Pe parcurs, el întâlneşte mai multe fete, cu care se împrieteneşte în scurt timp şi pe care le ajută cu diferite probleme.

Fundita? :3

3 răspunsuri:
| rapp2020 a răspuns:

Open season, despicable me, Ratatouille