| birdie14 a întrebat:

Îmi puteţi recomanda nişte anime despre sporturi precum Ookiku Furikabutte sau Kuroko no Basket?
Aş aprecia dacă nu m-aţi redirecţiona la myanimelist şi mi-aţi recomanda nişte anime pe care le-aţi văzut.Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| PikaPiku a răspuns:

Tot despre baseball este si Major (are 6 sezoane a cate 25-26 de episoade) si este unul din preferatele mele, o sa vizionez si eu Ookiku Furikabutte fiindca mi-a fost recomandat.

One outs - tot despre baseball, tipul este un geniu al acestui sport care nu se deosebeste doar prin talent ci si prin latura sa psihologica deosebita, este un tip foarte inteligent.

Prince of Tennis - este o serie mai mare (178 ep), are si un sezon 2 dar si multe filme, ova si speciale. In topul meu este al 3-lea anime preferat, tenisul pe care il joaca ei este spectaculos si personajele foarte deosebite dupa parerea mea.

Area no Kishi - fotbal

Momentan urmaresc Hajime no Ippo (box) si mi se pare o serie foarte buna, chiar ma bucur ca m-am apucat de ea.

Spor la vizionat!

4 răspunsuri:
| clautzuuboy20 a răspuns:

Salut! Ce zici de Inazuma Eleven happy sau captain tsubasa, la inazuma eleven sunt 3-4 sezoane, Inazuma Eleven, Inazuma eleven Go, Inazuma eleven go chromo stone, si inazuma eleven go galaxy, care e on going! Spor la vizualizat!

| ryuu a răspuns:

Salut.
- Cross Game
- H2
- Hajime no Ippo (2 sez)
- Major (6 sez + 2 serii OVA)
- Over Drive
- Prince of Tennis (2 sez + 3 serii OVA)
- Area no Kishi
- Captain Tsubasa: Road to 2002

Vizionare placuta!

| sweatnees a răspuns:

Свободные! / Free!,Принц тенниса, Инициал «Ди», Сион и король, Саки: Глава Атиги – история группы А, Бамбуковый Клинок

| birdie14 explică (pentru sweatnees):

Noroc de Google Translate.