| Asuky a întrebat:

Imi puteti spune un serial ANIME foarte horror,cu drama si poate putin cu scene sexuale, daca nu doar horror.
P.S.Am vazut Another, Elfen Lied si Parasyte.

Răspuns Câştigător
| Dalyan a răspuns:

Buna, poti incerca:
*Highschool of the Dead;
*Deadman Wonderland;
*Higurashi no Naku Koro ni(2 sezoane. Din primul nu ai sa intelegi nimic. Apoi nici din prima jumatate al celui de-al doilea sezon nu ai sa intelegi nimic, dar cand incep sa explice lucrurile ai sa vezi ca merita sa il fi urmarit.);
*Hellsing Ultimate;
*Hellsing;
*Koutetsujou no Kabaneri;
*Shiki;
*Corpse Party;
*Umineko no Naku Koro ni;
*Jigoku Shoujo;
*Danganronpa(are vreo 3 sezoane, eu am vazut doar unul care mi-a placut, am inceput s2 parca dar ma plictisea asa ca l-am amanat dar e posibil sa fie bune si celelalte);
*Blood-C;
*Yami Shibai(are mai mule sezoane)
*Psycho-Pass;
*Mirai Nikki.
Vizionare placuta!

| Asuky explică (pentru Dalyan):

Deci din cate am vazut, cam jumatate pana acum, le-am adooorat mai ales hotd pacat ca nu va fi sez 2, deadman woderland mia mai placut foarteee mult, corps party l-am vazut deja de 4 ori la cat de smecher ii, mirai nikki inca plang ca nu va fi un sezon nou, blood c, mi-a trecut de lacrimogene, oricum MS MUUULT AU FOST FOARTE BUNE PANA ACUM

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seriale nu stiu, dar mi-a placut Perfect Blue (1997).

| Asuky explică (pentru anonim_4396):

Am sa iti dau un raspuns pe la ora 12-13 ca trebuie sa ma uit, l-am descarcat si totul va fi gata

| EneCristian a răspuns:

Deci gore si horror si nuditate Devil man( original si reboot-ul mau nou) deasemnea atack on titan si Bersek, Totodata as recomanda Helssing ultimate si Dead man wonderland merita. Bafta si spor la vizionat!

| Dalyan a răspuns:

Ohh am uitat atunci sa il trec in lista "Ousama Game The Animation". Personal il gasesc dezgustator si deranjant dar e foarte posibil sa iti placa..nu stiu.

| GrungyCacti a răspuns:

Junji ito collection. Desi recomand mai mult manga. Animeul nu prea a surprins senzatia de teama.

| Rakshasa a răspuns:

Tokyo Ghoul