| Cristian2003 a întrebat:

Imi spuneti si mie care este cea mai puternica tehnica din naruto
shippuden?

Răspuns Câştigător
| S0nofS4tana a răspuns:

Pai cele mai puternice tehnici sunt: Rinnenganul, Eternal Mangekyo Sharingan, Mokuton si tehnica lui Naruto si a tataluii sau, viteza impresionanta si Rasenshuriken sau Kyuubi Rasengan il face de neoprit pe Naruto cand e in Sage Mode si Bijuu Mode, o alta tehnica aproape la fel de puternica ar fi stilul Inferno al lui Sasuke care ii da acestuia o aparare indestructibila si un atac impecabil.

12 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Rinnengarul

| Never4ever a răspuns:

Rinnengan cred.

| Pufffx a răspuns:

Rinnenganul
Sharingan

| HonneOnna a răspuns:

Rinnengan,Mangekyou Sharingan siii atunci cand e Naruto in Sage Mode si Bijuu Mode.

| KinokoஐKee a răspuns:

Pai sunt Rinneganul, Mangekyo Sharingan, Rasengan(Rasenshuriken) si presupun ca si Thnica Edo Tensei.

| motolo9ve a răspuns:

Endo tensei

| Casa a răspuns:

Vad ca s-a spus care sunt, si nu am apucat sa spun si eu laughing

| MinatoSan a răspuns:

Cele mai puternici tehnicici sunt:
sage mode
susano'o

| IuliaRoxana a răspuns:

Sunt mai multe tehnici puternice.Dar tehnica aia de reanimare e puternica.Acum nu stiu daca e cea mai puternica

| Zulzon a răspuns:

Eu as considera toate dojutsurile pe care le-ati mentionat ca fiind mai degraba niste abilitati. Tehnici propriu zise ar fi Susanoo sau Rasenshuriken. Care cred ca e cea mai puternica? Pe moment imi vine sa spun Amaterasu. Dau foc la ce vreau si rezultatul final, nu conteaza care ar fi tinta, este acelasi, tarana.

| AlexForEver a răspuns:

Edo Tensei,Tengai Shinsei(tehnica cu meteoriti a lui Madara),Sage mode(Modul eremit a lui Naruto),Rasen-Shuriken,Planetary Rasengan,Stilul Infern,Susano'o, Eternal Mangekyou Sharingan(toate tehnicile lui), Rinnegan(toate tehnicile lui), Amaterasu, Viteza lui al 4-hokage, Tehnica lui Tsunade cu cele 100 de vindecari(este foarte buna, te regenerezi singur) hmm cam atat cred eu.O zi buna ma, ma bucur ca te am ajutat

| Bekaaa a răspuns:

Mangekyou Sharingan, cred