| Cristian2003 a întrebat:

Imi spuneti si mie care personaje din naruto are eternal mangekyo sharingan? cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| Niklauss a răspuns:

Eternal mangekyo sharingan nu il are itachi ala e doar mangekyo sharingan si nici Madara nu are pentru ca Madara are Rinnengan pentru ca sia combinat corpul lui cu unuia din Senju si are Rinnengan uitate la Manga si vezi ca i lare cine nu crede si numai Sasuke are eternal mangekyo sharingan si nimeni nu a mai avut numai madara inite sa isi evololieze in Rinnengan. Sper ca te-am ajutat deci retine numa Sasuke il are. Funda?

| Cristian2003 explică (pentru Niklauss):

Iti multumesc pentru raspuns!

| Niklauss a răspuns (pentru Cristian2003):

Cu placere imi dai Funda? Is mare fan de mic Naruto si ma uit ca opsedatu stiu tot tot daca mai ai intrebari intreaba-ma.OK?
si imi dai Funda la raspuns?

15 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Singurii care deţin EMS sunt Uchiha Madara şi Uchiha Sasuke.Pentru a activa EMS deţinătorul unui Sharingan trebuie să-şi transplanteze ochii unui alt utilizator cu Sharingan.Cu cât relaţie dintre cei doi este mai puternică, cu atât EMS-ul este mai puternic.Madara a activat EMS translantându-şi ochii fratelui său, Izuna şi Sasuke, pe a-i lui Itachi.

| Niklauss a răspuns (pentru birdie14):

De fapt ca sa ai EMS trebuie sa faci transplant cu fratele tau si amandoi trebuie sa aiba MS ca sa pota sa il evolueze in EMS si ca sa evoluezi EMS in Rinnengan trebuie sa combini un utilizator al clanului uciha cu unul din Senju cum a facut Madara.Pentru ca el are Rinnengan nu mai are EMS. Daca va uitai la manga o sa aflati! si nu mai ziceti Itachi pentru ca daca vreti sa stit EMS e mangekyo sharingan dar e etern nu ti se duce lumina niciodata poti folosi Amatersu si Susano'o in continu ca nu ai nico problema nu ati vazut cand sa luptat Ssuke cu Itachi la pod pe la episodu 200 si ceva si Sasuke a folosit prea mult Sharinganul si apoi a ajuns la ultima forma a lui Susano'o si i-a disparut Sharinganul pentru ca la folosit prea mult si nu a mai put sa vada numai in ceata si ochii i sau facut negri si apoi i-a zis lui Tobi sa ii puna ochii lui Itachi ca sa aiba mangekyo sharingan etern. Acum sper ca ati inteles ce este eternal mangekyo sharingan.

| Niklauss a răspuns (pentru Niklauss):

Vrioam sa zic Sasuke cu Kakashi pe pod la al 9 rand

| birdie14 a răspuns (pentru Niklauss):

Este adevărat că amândoi trebuie să aibă Mangekyou Sharingan, dar nici o sursă nu ne informează că cei doi trebuie să fie şi fraţi.Totuşi ei trebuie să aibă o legătură puternică, dar repet nu trebuie să fie neapărat fraţi. Spre exemplu un Uchiha deţinând MS îşi putea translanta ochii prietenului său cel mai bun, care de asemenea era un utilizator al MS-ului, pentru a obţine EMS.Se întâmplă ca în anime să fie prezentat doar cazul în care cei doi sunt fraţi.

| Zulzon a răspuns (pentru Niklauss):

Nu trebuie sa fie frati. Trebuie sa aiba o legatura stransa de rudenie. La cat stim noi ar putea fi mama, tata, fratele, bunica, bunicul, var de gradul 1 si asa mai departe.

| SeeDifference a răspuns:

Sasuke, Obito, Madara, Nagato(rinnegan evolueaza din mangekyo sharingan), fratele lui madara si kakashi daca va ajunge vreodata la stadiul acela!
funda?

| UnVis a răspuns:

Itachi logic

| Arikirinmotoka a răspuns:

L-a avut Itachi(a murit), Sasuke si Madara(cel din trecut nu Obito)

| Gray77 a răspuns:

Care mai traiesc:Sasuke, Madara si cred ca doar ei 2.

| AnimeBoy45 a răspuns:

Clanul uciha, dar acum decat cei vii(sasuke, itachi si madara)

| Cristian2003 explică (pentru AnimeBoy45):

Sa stii ca itachii nu are EMS

| AlexForEver a răspuns:

Pai,Primul care a avut EMS a fost Madara pentru ca fratele lui i-a dat ochii lui pentru ca castiga razboiul cu clanul senju.Si Sasuke are EMS pentru ca dupa ce l-a omorat pe itachi acesta l-a pus pe Madara sa ii i-a ochii lui Itachi.