| anonim_4396 a întrebat:

In animeull Fairy Tail stiu ca, c-am toate personajele sunt speciale dar care este personajul principal?

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Cam*
Lucy este personajul principal

| Croampa a răspuns:

Natsu si Lucy! big grin

| Vandal a răspuns:

Cred ca Natsu, Lucy, Erza si Gray.
Asa cred eu.

| lSarcastiquel a răspuns:

Dupa cum e si numele " Fairy tail", actiunea se concentreaza pe toate personajele. Insa principalii sunt Natsu ( personaj principal masculin) si Lucy ( personaj principal feminin). Desi toate personajele sunt evidentiate, actiunea si firul povestii ii au la baza pe cei doi, mai alea ca ei sunt primii ce apar in episodul 1.

| SnowKat a răspuns:

Iubesc acel anime :*, Dupa mine nu-i un singur personaj principal, finca in anime este vorba despre Natsu si Lucy cel mai mult desi sunt si episoade care ii au in evidenta pe celelalte personaje tongue

| NarutoFan134 a răspuns:

Lucy este personajul principal