| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare din bleach: Unde se duc spectrele dupa ce sunt salvate? shinigami se pot vedea cu ele?

Răspuns Câştigător
| Ashadow a răspuns:

Spectrele sunt de fapt oameni morti, care nu pot parasi lumea oamenilor datorita anumitor sentimente fata de cei dragi ramasi in viata si a caror inima ajunge sa fie consumata de disperare(devenind Hollow). Daca sunt omorati de catre Shinigami, acestora li se iarta pacatele de dupa moarte(adica pacatele comise dupa ce au devenit Hollow) si ajung sub forma lor umana in Rukongai(Soul Society). Daca un Hollow este omorat de un Shinigami, dar a comis pacate ce nu pot fi iertate in viata sa ca om, atunci acesta ajunge in Iad.

| Nelyu17 a răspuns (pentru Ashadow):

Sinigami se pot duce in Soul Society?

| Ashadow a răspuns (pentru Nelyu17):

Normal,ei acolo traiesc.
Daca te referi la moartea unui shinigami, atunci acestia se transforma in particule spirituale cand mor.

| Nelyu17 a răspuns (pentru Ashadow):

Mama lui ichigo tot acolo e? daca da, de ce nu s-au intilnit pina acum?

| Ashadow a răspuns (pentru Nelyu17):

In anime nu da detalii despre asta, probabil si mama sa tot in Rukongai a ajuns, dar nu imi amintesc s-o fi vazut pe ea sau pe Ichigo cautand-o.

| Nelyu17 a răspuns (pentru Ashadow):

Ce inseamna ""Rukongai""?

| Ashadow a răspuns (pentru Nelyu17):

Rukongai este denumirea celei mai mari si mai populate parti din Soul Society:
http://translate.google.ro/....../translate

| Nelyu17 a răspuns (pentru Ashadow):

Si unde ajung sufletele dupa ce mor?

| Ashadow a răspuns (pentru Nelyu17):

Huh,în Rukongai...

| Nelyu17 a răspuns (pentru Ashadow):

Dupa ce le omoara shinigami din rokongai.

| Ashadow a răspuns (pentru Nelyu17):

In Rukongai traiesc doar spiritele oamenilor, Shinigami traiesc intr-o anumita parte din Soul Society, numita Seiretei.