| Adyy5 a întrebat:

Pentru cei care au vazut anime-ul Black Butler(Kuroshitsuji)...Primul sezon are vreo legatura cu al doilea? Sunt destul de confuza...
Daca nu, care e cu adevarat continuarea primului sezon? Exista măcar una?

Răspuns Câştigător
| Dalyan a răspuns:

Buna.Sezonul 2 nu are legatura cu sezonul 1, nici cu manga.E facut ca sa fie, sa spun asa.Sezonul 3 in schimb se petrece in timpul sezonului 1.Deci daca deja ai vizionat s1 iti recomand s3(in mod normal trebuia vazut s1 pana ape la ep 15-16 daca imi amintesc corect apoi s3 apoi restul din s1, e cam incurcat). Apoi iti recomand ova-ul Book of Murder, mai apoi s2.

| Dalyan a răspuns (pentru Dalyan):

Si pentru o poveste continua si sigura iti recomand sa citesti si manga.

| Adyy5 explică (pentru Dalyan):

Am alte 3 intrebari, răspunde de plss.Ciel si Sebastian sunt gay?
Sebastian fiind demon are sentimente? Il consideră pe Ciel si pe ceilalți prieteni sau totul tine de acel contract?
Ciel o iubeste pe Elizabeth?

| Dalyan a răspuns (pentru Adyy5):

1.Nu,Ciel si Sebastian nu sunt gay.Cum ti-am mai raspuns la o intrebare, cineva mi-a povestit ca ar fi citit ca cea care a creat povestea a vrut sa fie yaoi dar datorita varstei lui Ciel si a relatiei adult-minor nu i-a fost permis.De aia probabil si sunt multe momente fan service de tip yaoi.
2.Am vazut de mult anime-ul, deci nu imi mai amintesc totul cu exactitate.Nu am citit manga sa iti pot spune cum e acolo, dar in anime mereu mi-a lasat impresia ca vrea sa il protejeze pe Ciel, nu neaparat din cauza contractului sau pentru ca ar avea sentimente pentru el, ci din dorinta de ai vedea evolutia.Si nu, nu cred ca ii considera pe ceilalti prieteni sau ca ii pasa de ei.Dar asta e doar o parere personala.
3.E destul de clar ca ii pasa de ea si probabil o iubeste, dar ca pe o sora nu intr-un sens romantic.

| Adyy5 explică (pentru Dalyan):

Multumesc! Nu le-am vazut în ordine, cand am primit acest raspuns eram deja pe la episodul 5-6 din s2.

"Nu am citit manga sa iti pot spune cum e acolo, dar in anime mereu mi-a lasat impresia ca vrea sa il protejeze pe Ciel, nu neaparat din cauza contractului sau pentru ca ar avea sentimente pentru el, ci din dorinta de ai vedea evolutia."
Uff...ce păcat.Am crezut ca ar tine la el intr-o oarecare masura considerandu-l prieten.
Tocmai ce am terminat s2 si m-a cam deprimat finalul.Ciel devine demon si Sebby e obligat sa il servească pentru eternitate. =(

| Dalyan a răspuns (pentru Adyy5):

Nici eu nu le-am vazut in ordine, s3 nici macar nu era aparut atunci.Serios? Mi-e mi-a placut finalul.Fiind o fana yaoi si a celor doi eram ceva de genu "Muahahahaha aveti o eternitate de petrecut impreuna deci aveti timp sa va indragostiti!"laughing Oricum s2 nu apare in manga deci nu e un final oficial sa spun asa.Am zis ca o sa ma apuc si de manga cat de curand.

6 răspunsuri:
| TudorelNumaiAltul a răspuns:

Da aceste sezoane au legatura e continuarea