| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Pentru cei care sunt interesati de animeul pe care vreau sa-l fac, o sa va mai dau o veste, in el va fi introdus si alte personaje din alte animeuri. Numele personajului principal este Mihai, si el va deveni inger-demon dupa moarte, dupa ce Slujitorul Diavolului Stanan l-a ucis. Inainte de asta povestea incepe in rai cand el este fiul Arhanghelului Mihail, care s-a reincarnat in el. Si din nefereicire a fost ucis de catre ingerii mortii pentru a reduce numarul de ingeri din rai. Chiar dupa ce l-au ucis li s-a spus de catre ceilalti ingeri pazitori ai raiului. Si chiar cand el s-a nascut pe Pamant Diavolul i-a poruncit lui Statan sa-l ucida la varsta de 13 ani pentru a-l renaste pe Lucifer. Arhanghelul Mihail era singurul care ar fi putut deveni reincarnarea lui Lucifer deoarece el era cel mai puternic dintre arhangheli. Chiar in ziua cand a implinit 13 ani Statan furase o masina si il urmarise, pana in cartieul lor. Dupa ce l-a lovit cu masina, Statan i-a pus mana pe frunte si a zis: Renaste in acest trup de arhanghel si fi conudcatorul mortii!.
Iar Mihai era ca si posedat dar si-a tinut controlul devenind unul dintre primi ingeri-demoni, Iar furia lui l-a facut sa-si piarda culoarea ochiilor, iar ochii lui au devenit yin yang. Vazandu-l, Statan i-a introdus un cutit in inima, iar el murise. Dupa ce a murit, dupa 13 zile Statan a atins mormantul lui iar Diavolul din interiorul lui Mihai a iesit la suprafata, iar Statan a disparutintr-un fum rosu. Mihai locuia la casa de copii iar el nu era deloc satisfacut de asta. Evident el nu s-a intors si de atunci locuia sub pamant. Acesta este episodul 1. Evident ca ultima data cand am postat despre el era doar la incepu, acum aceasta este varianta finala. Pareri big grin?

Răspuns Câştigător
| roxkiss a răspuns:

Salut e f interesant eu tot scriu si la fel e janrul mistica, nu te gindeti sa scrii un roman? cred ca o sa se primeasca, sper sa vad cit mairepede imaginile si personajele, ai desenat personajele?, v a fi si ceva romantica? gata mam pasionat, spor la lucru, eu stiu ca e cam greu sa te gindesti la de toate )))

3 răspunsuri:
| BazyRazwy a răspuns:

Imi place este foarte realistic dar conteza sicum vor fi desenele

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru BazyRazwy):

Ms, desenele evident ca vor fi la fel ca si storylineul dar mult mai interesantewinking.

| BazyRazwy a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Vom vedea oricum pana atunci bafta