| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Sper sa va placa ideea despre animeul meu (manga de fapt dar imi place sa ii zic asa laughing happy, pentru inceput numele animeului este Without Limit, si m-am inspirat cel mai mult din Dragon Ball Z, foarte putin din Bleach iar luptele vor semana foarte putin cu Soul Eater, subiectul in acest anime este ca oamenii sa-si dea seama ca ei traiesc intr-un conflict cu ingerii. La inceput este vorba despre razboiul arhangeliilor contra ingerilor cazuti si ingerilor-demoni, Lucifer era si inger cazut si inger-demon, era de neoprit, numai puterile Arhangheliilor oombinate puteau sa-l ucida. Pana la urma Cei 2 Arhangheli Mihail si Gavril i-au distrus jumatate din corpul lui. Lucifer nu putea continua lupta deoarece avea alte planuri, acelea de a cuceri Raiul, Cei 2 Arhangheli, cu puteriile Lor, s-au auto-distrus si in acelasi timp pe Lucifer si in locul acela in care se tinea acel razboi a disparut pe veci. Cei 2 Arhangheli si Lucifer s-a reincarnat alte corpuri despre care nu auzise niciodata. Crestini nostri de rand erau singurii compatibili cu ei. Ei nu se puteau reincarna, nu pana cand unul dintre ei nu era posedat. Cei 3 frati au fost despartiti pe veci de catre parintii lor, dar nu din cauza reincarnarii, de fapt reincarnarea lor nu s-a putut desfasura in acel timp. Acum sa numai vorbim despre aceste personaje principale si sa trecem laa ce ne intereseaza de fapt. Mihai un copil caruia nu ii placea scoala, si iubea foarte mult fetele care sunt mai retrase(deci nu m-am putut abtine, trebuie sa fac o gluma pe tema asta neaparat laughing) ), ajunsese la ortfelinat, el nu a stiut niciodata de existenta unor parinti ai lui, si nici nu stia ca are niste frati asa ca sa tinem secret lucrul asta ( laughing ). Intr-o zi de luni el a chiulit de la ora de matematica (mmda, si eu as face la fel laughing ), el fiind un baiat caruia ii placeau fetele retrase ( laughing)) ), o chemase pe prietena lui din copilarie, care nu avut niciun iubit niciodata, deoarece mereu a fost o fata gen emo (bine eu am murit de plictiseala la faza asta ), si el in drum spre casa ei daduse de un om cu o plarie de preot pe cap si cu desene satanice pe mijlocul fruntei. Numele lui era Statan (bine, cand am pus numele ma gandeam la Satan din DBZ laughing ), era un satanist caruia ii placea sa omoare, dar nu a fost niciodata prins, el fiind un psihopat a fost si la inchisoare unde au fost multe victime lasate fara cap, fara maini si fara ochi. Mihai i-a dat un "Bunaziua " deoarece il vazuse mai batran, si nu ii vazuse semnul satanic (deci cum spuneam Mihai era un mare idiot ), Statan avand pofta de ucidere a spart o masina si a intrat in ea, si cand incepuse sa conduca si-a pus un singur gand in minte ( ucide copilul pentru a-l sluji pe diavol ), deci va dati seama ce minte bolnava a putut sa aiba. Mihai a zacut la pamant, ochii lui se facuse rosii fara niciun motiv, dupa i se facuse iar la normal, dupa iar rosii, si spusese intr-un glas nebunesc "TE OMOR! " " MA VOI RAZBUNA JEGULE ". Partea cea mai interesanta este ca Statan ii pusese mana pe cap si se linsitise, Statan crezuse ca murise dar el de fapt doar lesinase. Ce spuneti? Vreti sa mai continui? Am facut deja 40 de episoade, si inca m-am gandit si pentru viitor, ce spuneti? Va place?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super. A trecut 2 ani de cand ai postat aceasta intrebare, ma intreb ai facut macar vreo 10 capitole? Daca da, unde le-ai postat? Ai link? Plsss raspunde rapid.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică:

Doamne de ce naiba s-a schimbat categoria din senin? Eu o pusesem la filme/seriale. Doamne ce TPU idiot...

Răspuns utilizator avertizat
| Joye a răspuns:

Buna! Si pe mine m-ai facut tare curioasa si vreau sa-ti vad animeul(cand o sa-l faci)...Si eu as vrea sa-mi fac un anime dupa o carte(tot de mine facuta) dar nu prea stiu cum... Sper ca atunci cand o sa inveti si tu sa-mi zici si mie cum^^.