| anonim_4396 a întrebat:

Pt fete :eu ma epilez inghinal cu lama, si imi cresc fire su piele, cum as putea sa scap de ele?

7 răspunsuri:
| delakpanlaa a răspuns:

Comics!

| cherrybomb a răspuns:

Du-te la coafor iti i-a in jur de 20 de lei pentru epilare.
lasa lama

| EuDuDa a răspuns:

Ceara fato!

| Alexandra_7889 a răspuns:

@sweetyangel: tu chiar nu sti ce inseamna sa te epilezi inghinal nu...mai bine ai cauta in dex cuvinte care nu le stii si pe urma ai vorbi
take care:*

| sweetyangel a răspuns:

In primul rand numai folosi lama,pentru ca iti ingroasa firul,si il face mai negreu, cel mai bine ar fi sa cumperi un epilator, sau cu cearabig grin.Cu epilator prima data o sa te doar extrem de mult dupa nu cred[acum depinde si de piciorul fiecarui]dar poti sa te speli pe picioare si sa te stergi bine, ptc exfoleaza firul si nu o sa te doar asa de tare...

Si nu uita LASA LAMA, chiar nu o sa le faca bine picioarelor tale.

| LeylaLeyla a răspuns:

Alexandra, eu ma gandeam sa o intreb acelasi lucru laughing pe sweetyangel iar pe cherrybomb daca are idee unde se practica epilarea ( nu la coafor ci la cosmetica happy trebuie specificat clar deoarece poate citi cineva care nu a trecut niciodata pragul unui salon ( chiar daca pare ciudat ) care nu are habar ce inseamna cosmetica dar care doreste sa schimbe anumite aspecte in viata ei, lui si se duce la coafor si cere un epilat inghinal coafezei care va rade ( no sa va vina sa credeti dar se poate intampla ) tot cu parul se ocupa dar nu foloseste decat ceara de par pentru fixarea si nu inlaturarea lui ) Stiu ca o sa spuneti ca sunt rautacioasa dar prefer sa fiu eu rautacioasa si sa nu pateasca cineva rusinea happy
Referitor la intrebare si eu sunt in cauza crying si daca ma gandesc la epilator ma ia cu cosmaruri, daca ma gandesc la ceara nu am habar ce si de unde trebuie sa cumpar exact si mai apoi cum sa o folosesc iar la salon imi este rusine... eu am folosit multa vreme lama dar atunci nu aveam probleme cu firele de par ce cresc sub piele dar acum m-am saturat sa ma epilez atat de des cum o faceam can foloseam lama, am gasit o solutie mai traznita ( cred eu ), dureroasa in primele 2 sedinte, eficienta pe termen de aprox. 10 zile ( in cazul firului meu de par ) dupa care incep din nou sa curat pe alocuri ( sa intretin gazonul laughing ) solutia este pensatul care este si gratis facut acasa cand ai timp si chef si poti controla durerea. Problema insa raman firele de par care cresc sub piele crying si pe care le execut cu scoaterea unui ac si la fel pensate

| al3xxa_7413 a răspuns:

Incearca un gel abraziv atunci cand faci dus, sau incearca o alta metoda de epilare.