| IngerCazator a întrebat:

Hey! Itrebare pentru fete!
Ma epilez cu epilatoru si imi mai cresc si fire sub piele. :-X
Cum pot scapa de ele?

5 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna!
Dupa o baie calda le smulgi cu penseta. Eu asa fac happy.

Sper ca te-am ajutat!

| LolaLollita a răspuns:

Cu ajutorul unui ac si al unei pensete.
Cu acul scoti firul de par de sub piele, iar cu penseta il smulgi. Sau cu aparatul, de ce nuhappy

| Manuellllaa a răspuns:

Nu prea poti scapa de ele.

Asa patesc eu pe picioare. Epilatorul le smulge din piele insa unele raman sau cele care cresc, cresc sub piele.E normal.

| m00n a răspuns:

Firele de sub piele nu au treaba cu epilatorul, este o conceptie gresita.S nici cu ceara sau cu lama.
Ele sunt fire de par crescute din profunzime datorita lezarii partiale a radacinii firului si a faptului ca partea aceea ramane sub piele dupa epilat si da nastere unui nou fir cu o alta directie de incurbare.
Din cate stiu eu, problema asta nu se rezolva cu nimic, doar cu epilare definitiva, care inseamna de fapt distrugerea radacinilor firelor de par.

| mmsdjs a răspuns:

Ar trebui sa iti cumperi o solutie de epilat, si astepti 5 minute si dai cu o chetie sa dai jos crema acea chestie se afla in pachet. si gata ai scapat de problemawinking Funda?