| anonim_4396 a întrebat:

Pt fete :eu ma epilez inghinal cu lama, si imi cresc fire su piele, cum as putea sa scap de ele?

3 răspunsuri:
| giorgyana99 a răspuns:

Pai te-ai putea duce la un salon sau sa te epilezi acasa cu ceara sau cu aparat sau exista creme pentru epilat te dai cu aia si dupa aia cu lama dar sunt si lame speciale pentru epilat

FunDa?

| Adinkra a răspuns:

Zona inghinala este mai sensibilia de fel de aceea incearca sa folosesti crema depilatorie pentru pielea sensibila si o crema dupa depilat care favorizeaza incetinirea procesului de crestere a parului. daca nici asta nu merge incearca cu benzi de ceara.

| RollShot a răspuns:

Sa lasi sa iti creasca putin firele si apoi sa iti iei benzi veet pentru. axile si linia bichinilor! daca nu iti lasi sa cresca putin firele sau daca te tot dai cu lama o sa te iriti si o sa ai complicatii dupa aceea! funda+vot! plsss popp succes! sa imi spui daca ti.a reusit!