| navarre a întrebat:

Romania,, religioasa"http://www.youtube.com/watch?v=bBe5j3TTtM0

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Arthur a răspuns (pentru navarre):

" -Obsesia adevărurilor opuse şi aparent contrarii, reprezentând de fapt un singur punct pe axa adevărului, la fel cum în fizica cuantică două subparticole care se depărtează la infinit una de cealaltă continuă să se comporte ca o unică entitate. "
" -Obsesia alegerii permanente, consecinţă a pseudocunoaşterii noastre, jertfă continuă oferită spre cercetare Celui preaînalt. "

| Arthur a răspuns (pentru navarre):

" Cred în acel Dumnezeu al lui Spinoza, care se manifestă prin armonia legilor universului, nu într-unul care se ocupă cu destinele și faptele omenirii. "
" Sunt pe deplin convins că Dumnezeu nu se joacă cu zarurile. "
Albert Einstein